Ці протести тривають уже не перший день. На третій день після ухвалення рішення про перехід храму до ПЦУ на них прийшли близько двохсот вірян, які заблокували вхід до собору Олександра Невського.

Варте уваги УПЦ МП звозить "масовку", щоб завадити храму в Кам'янці-Подільському перейти до ПЦУ

Кам'янчан не пускають до храму

Віряни московської церкви прийшли у понеділок під храм не з пустими руками. Вони захопили й український прапор. Також під час протестів мітингувальники обходили собор Олександра Невського "хресним ходом" та співали молитви.

Однак попри свою набожність прихильники УПЦ МП щільним натовпом заблокували вхід до собору усім, хто не поділяє їхньої позиції. Відтак й інші мешканці міста, які вимагають виконання рішення переходу собору до Православної церкви України, не можуть потрапити до середини.

Парафіяни УПЦ МП влаштували під храмом "хресну ходу": відео

Під собором відбулися сутички

Зазначимо, що на ці протести вірян УПЦ МП 10 квітня прийшли 50 парафіян ПЦУ, а також правоохоронці, які забезпечують на місці суспільний порядок. Однак попри це під храмом знову відбулися сутички.

Як розповіла одна з організаторок акції Алла Чепелюк, одна з них відбулася, коли один із кам'янчан намагався пройти крізь щільний ланцюг парафіян.

Були невеликі сутички, коли один із кам'янчан, який на зборах проголосував за перехід громади до ПЦУ, хотів пройти крізь щільний ланцюг парафіян. Чоловіка виштовхали, на місці чергує поліція,
– розповіла вона.

Також Алла Чепелюк поділилася, що наразі документи про перереєстрацію собору Олександра Невського з УПЦ МП до ПЦУ ще готують. До Хмельницької ОВА вони потраплять упродовж поточного тижня.

Протести під собором 9 квітня

  • Напередодні, у неділю, мітингувальники, які підтримують УПЦ МП стояли кільцем навколо храму. Вони у цей день також блокували вхід до собору Олександра Невського.
  • При цьому пресслужба УПЦ МП просувала свої наративи та стверджувала, що у Кам'янці-Подільському нібито "відбувається спроба захоплення кафедрального собору". Хоча насправді кам'янчани вимагали лише покинути собор попів УПЦ МП.
  • Ба більше, у відомстві УПЦ МП заявили, що поліція нібито не реагує на виклики, хоча насправді правоохоронці біли присутні на місці подій.
  • У пресслужбі також розповіли, що нібито вірянам їхньої церкви під час мітингів намагалися вручити повістки. Однак при цьому доказів чи підтверджень цього не надали.