Про це розповіли політтехнолог Олексій Голобуцький та регалієзнавець Дмитро Горєвой, передало видання "Вголос".

Читайте також: ''Усі потрапите в пекло": УПЦ МП залякує вірян через перехід до Православної церкви України

"Тут усе залежить від самих людей на місцях, де вони захочуть перейти до нової Православної церкви України, там МП буде дуже складно вчиняти провокативні дії й вони практично нічого не зможуть зробити", – сказав експерт.

За його словами, якщо ж громади будуть роз'єднаними, цим скористаються у РПЦ. Вони підбурюватимуть людей до протистояння, а потім це використовуватимуть для "картинки".

Дмитро Горєвой додав, що Московський патріархат розпалюватиме міжконфесійну ненависть в Україні, а тому потрібно очікувати на заворушення.

Навіть на виборах вони працюватимуть на проросійські політичні сили. Бо зрештою Московському патріархату начхати на державу Україну: якщо вона зникне, це буде лише їм на руку. А тому будуть протистояння,
– наголосив регілієзнавець.

Нагадаємо, протягом 2 тижнів після об'єднавчого Собору до ПЦУ вирішили перейти понад 20 парафій на чолі зі своїми священиками. Окрім того, в інтернеті створили онлайн-карту, на якій позначені громади, що перейшли під юрисдикцію Православної церкви України від УПЦ Московського патріархату.

Як створювали Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Зокрема, священнослужителі їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й було ухвалено дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Українська помісна автокефальна православна церква. Предстоятелем Єдиної помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. Його кандидатуру підтримала більшість архієреїв на Об'єднавчому соборі в Києві. Кафедральним собором Православної церкви України стане Михайлівський Золотоверхий собор, а не Софія Київська як повідомляли раніше.