Про це повідомив директор Центру передового досвіду НАТО зі стратегічних комунікацій Яніс Сартс у мережі Х (колишній твітер). За його словами, видання отримало у розпорядження лише сценарій.

Дивіться також Зустріч у Давосі завершилася без чіткого плану, – Bloomberg

При цьому Сартс уточнив, що навчальний сценарій завжди є вигаданою ситуацією і спрямований на те, щоб перевірити військові можливості в тій чи іншій області.

"Сценарії раніше були повністю вигадані з неіснуючими країнами і географічними регіонами. Зараз більш доречно використовувати існуючі країни і географічні регіони", – прокоментував Сартс.

Реакція Бундесверу

Згодом висловились щодо матеріалу і в Міністерстві оборони Німеччини. Там наголосили, що відомство опікується актуальними безпеково-політичними загрозами, серед яких власне і загроза з боку Росії.

"У принципі, я не можу ані підтвердити, ані спростувати це повідомлення у ЗМІ", – заявив речник відомства Мітко Мюллер під час брифінгу.

За словами Мюллера, результати аналізу безпекової ситуації призводять до того, що є потреба у подібних планах та підготовки навчань, а також у рішенні розмістити постійний військовий контингент Бундесверу в Литві.

Речник зауважив, що військове керівництво Німеччини цілком серйозно сприймає загрозу і проводить навчання для підвищення боєготовності Бундесверу.

Водночас Мюллер наголосив, що політикою країни, зокрема в межах НАТО, залишається стримування.

Що відомо про статтю Bild