Більшість території Херсонщини, що постраждала від затоплень після підриву ГЕС, все ще окупована Росією. Та про захоплені території і людей на них диктатор Путін не надто переймається – про це розповів його прессекретар Дмитро Пєсков, передає 24 Канал.

Читайте також Який вигляд зараз має Каховська ГЕС та затоплені села поруч: апокаліптичні кадри з вертольота

Путін боїться їхати на Херсонщину

Пєсков у інтерв'ю російським журналістам заявив, що у Путіна наразі немає планів відвідати окуповану Херсонщину, де вже десятки населених пунктів опинилися під водою через російський теракт. Вочевидь, диктатор панічно боїться виїздити з Кремля, а до захоплених територій, які Росія вважає "своїми", йому немає діла.

Раніше, 18 квітня, Путін вже начебто їздив на окуповану Херсонщину та Луганщину. Проте згодом українська розвідка доповіла, що справжнього диктатора там не було, натомість в окупованих регіонах інтерв'ю давав двійник Путіна.

Візит Зеленського до Херсона

Натомість Володимир Зеленський відвідав Херсон 8 червня та провів там координаційну нараду щодо усунення наслідків катастрофи.

Важливо підрахувати збитки та виділити кошти для компенсацій жителям, постраждалим унаслідок катастрофи, і розробити програму для компенсації збитків або релокації підприємств у межах Херсонщини,
– повідомив Зеленський.

Згодом президент відвідав переправу у Херсоні та наголосив, що наразі головне завдання влади – максимально допомогти людям та захистити їхні життя.

Росіяни підірвали Каховську ГЕС: останні новини

  • Через підрив Каховської ГЕС вода вже підіймається і у річці Інгулець та підходить впритул до будинків. Під загрозою затоплення вже перебувають щонайменше чотири населені пункти Калинівської громади.
  • Екологи переконані, що російський теракт на ГЕС негативно вплине на економіку України. Цьогоріч урожай в Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях опиниться під загрозою через затоплення та проблеми з водопостачанням.
  • Вода в Херсонській області почне спадати тільки у 20-х числах червня. До цього часу оцінити наслідки терористичного акту Росії вповні неможливо.