Про це 24 Каналу сказав заступник голови громадської спілки "Екологічна рада Криворіжжя" Едуард Горьовий. За його словами, найбільші проблеми внаслідок підриву дамби будуть з овочевими культурами.

До вашої уваги Руйнування Каховської ГЕС: коли почне спадати вода й на що чекати далі

"Це буде великою проблемою, зокрема, для економіки країни. Ціна на овочеву продукцію залежатиме від того, який урожай зберуть на цих територіях. На жаль, цей урожай під великою загрозою", – сказав Горьовий.

Підрив Каховської ГЕС негативно вплине на економіку України: дивіться відео

Ситуація з аграріями дуже критична – на тих територіях, що зазнали підтоплення, і тих, що зрошуються системами на водозаборі Дніпра та Інгульця.

Як можна поліпшити ситуацію

Проблему зі зрошуванням полів можна розв'язати шляхом перенесення водозаборів у річище самого Дніпра, але не одразу.

"Водозабори швидко перенести не вдасться, тому зрошувальний сезон цього року під великою загрозою. Без зрошення клімат не дасть змогу вирощувати ті культури", – зазначив Горьовий.

Підрив Каховської ГЕС: які наслідки для України

  • Після підриву росіянами Каховської ГЕС під водою опинилося 600 квадратних кілометрів Херсонської області. Найбільше від російського теракту постраждало лівобережжя.
  • Крім того, у басейн річки Дніпро потрапило багато шкідливих речовин, які далі потечуть у Чорне море. Зокрема, мастило, яке вилилося внаслідок руйнування Каховської ГЕС, та небезпечні хімічні речовини з підприємств, які були розташовані на березі річки.
  • Також залишається загроза для Запорізької АЕС. Через підрив Каховської ГЕС рівень води на атомній електростанції вже знизився на три метри й тепер сягає лише 14 метрів.