Про це 24 Каналу розповів заступник голови громадської спілки "Екологічна рада Криворіжжя" Едуард Горьовий. Він додав, що повністю оцінити наслідки техногенної катастрофи, яку здійснили російські окупанти, можна буде лише після того, коли вода зійде.

Читайте також Жінка з дітьми, яких врятували з даху в Олешках, вже у безпечному місці: емоційні фото

Короткострокові наслідки

Наслідки руйнування Каховського водосховища можна поділити на дві категорії: короткострокові й довгострокові. Затоплення території Херсонської області є короткостроковими наслідками. Через декілька днів вода зійде й все повернеться до початкового стану.

Проте у басейн річки Дніпро потрапило багато шкідливих речовин, які далі потечуть у Чорне море. Зокрема, мастило, яке вилилося внаслідок руйнування Каховської ГЕС, та небезпечні хімічні речовини з підприємств, які були розташовані на березі річки. Також у воду потрапили небезпечні біологічні речовини з вигрібних ям приватних садиб, які не мали централізованої каналізації.

Внаслідок різкого сходу води вже гине риба. Крім того, на мілині залишиться ікра й риба не розмножуватиметься. Також можливе потрапляння великої кількості прісної води у Чорне море, що також призведе до мору риби,
– розповів заступник голови громадської спілки "Екологічна рада Криворіжжя".

На думку Горьового, проблеми щодо зрошення й водопостачання можна вирішити, перемістивши водозабір у русло Дніпра.

Як підрив Каховської ГЕС вплине на клімат: дивіться відео

Довгострокові наслідки

На жаль, екосистема Каховського водосховища знищена й відновити її практично неможливо. Також внаслідок забруднення й підтоплення територій зруйнована екосистема Чорноморського біосферного заповідника.

Через підрив росіянами гідроелектростанції протягом двох наступних років можлива зміна клімату,
– сказав заступник голови громадської спілки "Екологічна рада Криворіжжя".

Навіть, якщо Україні вдасться швидко відновити греблю Каховської ГЕС й збудувати нову, то вже неможливо повернути екосистему до стану, який був до підриву росіянами. Ймовірно, через декілька десятиліть вона поступово повертатиметься.

Зруйнувати легко, а відновити дуже довго,
– наголосив Горьовий.

Зараз ми говоримо лише про можливі наслідки, але дати точну оцінку можна буде лише після того, як вода зійде в Чорне море.

Останні новини щодо підриву Каховської ГЕС

  • Президента України Володимира Зеленського шокувала реакція міжнародних організацій на підрив Каховської ГЕС. Він звинуватив ООН та Червоний Хрест у бездіяльності.
  • Росія підірвала Каховську ГЕС та залишили людей на лівому березі Херсонської області напризволяще. Україна шукає шляхи, як врятувати жителів тимчасово окупованих територій, та закликає світ втрутитися в евакуацію.
  • У Миколаївській області після підриву Каховської ГЕС росіянами зріс рівень води. Підтоплення загрожує 13 населеним пунктам.