Німеччина отримала від Польщі докази причетності Росії до вибуху на газопроводах "Північний потік" та "Північний потік-2". Німецька влада поставилась до цього специфічно.
Дивіться також Що "не так" з кадрами підірваних "Північних потоків": німецькі журналісти пояснили
Польща ідентифікувала частину екіпажу
У зоні інциденту була яхта "Андромеда". Саме частину її екіпажу вдалося ідентифікувати.
За даними Польщі, мовиться про кількох чоловіків, які перебували там деякий час. Стверджують, що вони російське громадянство.
Саме "Андромеда" відіграла вирішальну роль в атаці на "Північні потоки".
За даними прокуратури Гданська, польська прикордонна служба перевірила екіпаж яхти під час зупинки. Службовці записали дані екіпажу.
Тоді вони пред’явили болгарські документи, які, ймовірно, були сфальсифіковані. Один з чоловіків назвався "Михайлом Поповим".
У польській розвідці вважають, що їй відомі особи цих людей. Припускають, що деякі з них можуть бути пов’язані з російською військовою розвідкою.
Втім, у німецькому уряді та слідчих колах ставляться до цих повідомлень скептично. Німеччина розглядає це як можливий спосіб відволікти увагу.
Вибухи на "Північних потоках"
- 26 вересня стало відомо про різке падіння тиску в російському газопроводі "Північний потік-2", а наступного дня таку ж проблему виявили на "Північному потоці-1".
- Обидва газопроводи не працювали, проте були заповнені технічним газом. Інцидент стався на глибині близько 70 метрів.
- Пізніше ЗМІ повідомляли, що Росія планує законсервувати пошкоджені нитки своїх підводних газопроводів. При цьому два джерела висловили сподівання, що "Потоки" все ж таки можна буде розконсервувати в майбутньому.
- The New York Times опублікувало статтю з посиланням на джерела у розвідці, де йдеться про те, що за вибухом газопроводів "Північні потоки" в Балтійському морі стоять "неурядові групи, до яких могли входити росіяни та українці". Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк наголосив, що Україна немає жодного відношення до диверсій на "Північних потоках".