Усі санкції та рішення РНБО є законними на 100%. Таку думку в інтерв'ю програми "Перші особи" на 24 каналі висловив член парламентського комітету з національної безпеки та оборони Федір Веніславський.

Актуально До списку олігархів може потрапити 5 депутатів Ради, – Корнієнко

Чи законні рішення РНБО

Він наголосив, що президент не має права скасовувати укази свого попередника, аналогічні правила діють й для Верховної Ради. Однак щодо рішень РНБО – президент не вирішує вводити їх у дію чи ні. Це його конституційний обов'язок.

Тут 100% все буде в рамках закону. Я, як фахівець в галузі права, не бачу підстав, щоб сказати, що рішення РНБО і указ президента, яким введено його в дію щодо конкретних олігархів, не відповідатиме закону,
– наголосив Веніславський.

"Тут у мене достатньо оптимістичні передбачення, що підстав для визнання незаконними таких рішень РНБО немає", – додав політик.

Як зауважив Веніславський, рішення РНБО – це рішення колегіального координаційного органу. Президент не може не підписати указ, якщо рішення приймається голосуванням. Матеріали, зібрані СБУ або Кабміном, вивчили усі члени РНБО.

Читайте також Посилення карантину та моніторинг за олігархами: результати засідання РНБО

Дивіться повне інтерв'ю з Федором Веніславським на 24 каналі:

Важливі рішення РНБО: коротко про останні новини

  • Учасники РНБО провели засідання 14 травня, на якому ввели персональні санкції проти 557 "злодіїв у законі". Під обмеження потрапили також 111 "кримінальних авторитетів".
  • На засіданні 4 червня чиновники обговорили низку важливих питань. Зокрема, охорону адміністративної межі з окупованим Кримом, поглиблення інтеграції України в НАТО, видворення 20 колишніх чиновників з державних дач у Пущі-Водиці, законопроєкт про деолігархізацію.
  • Наступну зустріч РНБО провели 18 червня. На ній під санкції потрапили 2 бізнесмени: Павло Фукса та Дмитро Фірташ. Крім того, на засідання затвердили Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України.
  • Через поширення Дельта-штаму коронавірусу, у РНБО провели зустріч 23 червня.