Про це він розповів у коментарі сайту "24".
Кремль вже дочекався обрання Дональда Трампа і починає з ним переговори. Далі в Москві чекають нового президента Франції, і в кінці року – результатів парламентських виборів у Німеччині,
– говорить експерт.
Тому, на думку політолога, Росія продовжить просувати свій сценарій вирішення конфлікту на Донбасі: спочатку реалізацію політичних угод без вирішення питання безпеки. Але, наголошує Фесенко, після подій в Авдіївці у Петра Порошенка з’явився дуже серйозний аргумент проти РФ.
"Загострення ситуації біля Авдіївки показує, що без вирішення безпекових питань не може бути ніяких виборів. Як проводити вибори, коли спалахує справжня війна? Тому Україні немає сенсу принципово міняти свою позицію на переговорах. Можливо, підходити більш гнучко – і щодо політичної місії ОБСЄ, і з питань безпеки", – зазначає він.
Зокрема, зауважує Володимир Фесенко, Україні треба шукати – з ким комунікувати в новій адміністрації США, як подавати інформацію, щоб її сприймали правильно. За його словами, треба враховувати особливість світогляду людей в оточенні Дональда Трампа. Наприклад, віце-президент США Майк Пенс – людина з дуже сильною релігійною позицією, це потрібко враховувати.
Україна має просувати ті месиджі, що і раніше. Але з урахуванням специфіки суб'єкта, з яким будемо розмовляти. Порошенко правильно зараз намагається вийти на зустріч з Трампом. Значимість майбутнього лютневого візиту в США українського президента в тому, що Росія хоче домовитися з Вашингтоном без нас. Тому ми повинні дати Білому дому свої аргументи. Адже у нової адміністрації США поки немає достатнього знайомства з українським досьє, як і не визначена людина, яка займатиметься питанням України. Тому Києву треба наповнити це досьє,
– наголосив Володимир Фесенко.
Нагадаємо, з неділі, 29 січня, проросійські бойовики почали масові атаки по підконтрольній Україні Авдіївці, внаслідок чого є жертви як серед українських військових, так і серед цивільних мешканців. Внаслідок обстрілів з важкого озброєння було пошкоджено лінії електропередач, зупинив роботу Авдіївський коксохімічний завод. Спостерігались перебої з постачанням води та тепла. Крім того, з міста евакуюють людей.
Станом на ранок 3 лютого обстановка по усій лінії розмежування загострилась. Бойовики здійснили 24 обстріли, двоє наших військовослужбовців загинули.