Проблеми з мігрантами виникли й у Лукашенка

Таку думку в інтерв'ю висловив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач. Він наголосив, що раніше Білорусь влаштовувала агресивні дії на кордоні з іншими державами-сусідками.

До теми Нехай Євросоюз все оплачує, – Лукашенко про повернення мігрантів додому

Перші агресивні дії були на литовській і, частково, латвійській ділянках кордону, а зараз це Польща. Звичайно, надалі це можуть бути інші країни, зокрема й Україна,
– заявив Пшидач.

Ситуація у Білорусі також напружена. За словами польського дипломата, Лукашенка пообіцяв мігрантам можливість перетину кордону і взяв від них гроші. Однак ті й досі залишаються на території Білорусі.

"У них зростає розчарування. Зростає також роздратування білоруських прикордонників, на яких тиснуть згори, аби вони перекидали мігрантів через кордон. Це посилення напруження може знайти вихід і на інших кордонах", – пояснив заступник міністра закордонних справ Польщі.

Через міграційну кризу Варшава постійно контактує з Києвом. Сторони координують свої дії. Консультації відбуваються також у межах Люблінського трикутника.

Україна почала спецоперацію на кордоні

  • 24 листопада українські правоохоронці розпочали спецоперацію "Полісся" на кордоні України. Вона передбачає заходи захисту нашого кордону від можливого напливу біженців з території Білорусі.
  • Операцію проводять спільно прикордонники, поліцейські, ЗСУ та Нацгвардія.
  • Для охорони кордону застосовують авіацію, безпілотники та технічні засоби спостереження.
  • 8 500 військових вже прибули до кордону, як підсилення.