Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на інформаційний запит, пише "Радіо Свобода".

Так, відповідно до документу 21 червня слідчий суддя Печерського районного суду Києва своїм рішенням зобов’язав Головну військову прокуратуру Генеральної прокуратури України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про правопорушення.

Читайте також: Порошенкові обурливо повернули орден загиблого у збитому Іл-76 десантника

22 червня відомості було внесено та було відкрито провадження за частиною 4 статті 426-1 Кримінального кодексу України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинене в умовах особливого періоду).

Крім того, у ГПУ зазначили, що статтю 426-1 було внесено до Кримінального кодексу України у квітні 2015 року, отже, станом на квітень – червень 2014 року її не існувало.

Відтак, за українським законодавством, закон про кримінальну відповідальність, що встановлює злочинні дії, не має зворотної дії в часі.

"У зв’язку з цим 12.07.2017 зазначене кримінальне провадження закрито", – йдеться у відповіді Генпрокуратури.

Додамо, що раніше адвокат із Дніпра Віталій Погосян, який представляє інтереси сімей загиблих військовослужбовців у збитому в червні 2014 року в Луганському аеропорту літаку Іл-76, заявив, що домігся відкриття кримінального провадження проти керівників АТО.

Читайте також: Полторак засудив вирок Назарову щодо збитого Іл-76 і хоче відновити військові суди

За його словами, відомості про вчинення ними кримінального правопорушення було включено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 4 статті 426-1 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 14 червня 2014 року військово-транспортний літак Повітряних Сил ЗСУ ІЛ-76 під час заходу на посадку на аеродром Луганськ підбили терористи. Тоді загинули 49 військовослужбовців.

Винним у трагедії суд визнав генерала Віктора Назарова, який на той момент був начальником штабу АТО і знав про те, що літак можуть збити терористи. Суд звинуватив Назарова у службовій недбалості і присудив йому 7 років тюрми.