Це вже друга спроба Президента України оновити склад Центральної виборчої комісії. Порошенко вніс до Верховної Ради подання на 14 кандидатів, хоча квот 13.

Президент свідомо вніс на одного кандидата більше, ніж є вакантних місць, для того, щоб спричинити таку невеличку бурю всередині Верховної Ради. Я думаю, що Президенту буде взагалі вигідно, якщо парламент провалить цей процес,
– зазначив народний депутат від "Самопомочі" Роман Семенуха.

Шість кандидатів від БПП, троє – від "Народного фронту", по одному від "Самопомочі", "Батьківщини", "Радикальної партії", "Волі народу" та "Відродження". Без свого кандидата залишився лише "Опозиційний Блок".

Читайте також: Коли призначать нового голову НБУ: Парубій назвав термін

"Всі претенденти перебувають в одному човні. І по суті по кожному, я думаю, що відбуваються переговори, торги, оскільки нас більше, аніж вакансій. Тому ми всі сидимо, знаєте, лапки поскладали і чекаємо, що ж з того всього буде", – прокоментував кандидат у члени ЦВК Євген Радченко.

До деяких кандидатів у фахівців виникають питання. Так Ольга Лотюк – донька екс-прокурора Києва Степана Лотюка, чиє ім'я колись фігурувало у справі з "віджимом" нерухомості в Збройних Силах.

Ірина Єфремова – народний депутат та людина Авакова. А про Наталію Бернацьку взагалі бракує інформації. Від одеського адвоката вона виросла до урядового уповноваженого у Європейському суді з прав людини і стала першим заступником міністра юстиції. Має чималі статки, які не відповідають доходам на держслужбі.

Експерти впевнені, що Порошенку потрібна керована ЦВК. Для цього треба мати свого очільника комісії та більшість – а це 8 членів. Аби комісія мала кворум, то – десять. Обиратимуть кандидатів у парламенті. За кожного окреме голосування.

Фахівці припускають, що нардепи можуть скористатися лазівкою у законодавстві. Один раз депутати можуть порушити регламент і протягнути кандидатів через рейтингове голосування. Тобто зайвий, хто набере менше голосів, автоматично вилітає.

Якщо будуть спроби або відбудеться так зване пакетне голосування, це буде ставити під сумнів, в принципі, навіть новий склад ЦВК. Тому що це буде свідчити про те, що цих людей, цей орган сформували з порушенням законодавства,
– запевнив експерт Реанімаційного пакета реформ Олександр Бурмагін.

В кулуарах парламенту припускають, що голосуватимуть за оновлення Центральної виборчої комісії в березні. В крайньому випадку його перенесуть на квітень. Зараз же кандидати мають пройти спеціальну перевірку. Усі кандидатури має розглянути і профільний комітет.

До слова, Президент України Петро Порошенко підписав подання на призначення нових членів ЦВК, а дехто з наступних героїв допомагав Януковичу стати президентом.