Членів комісії з обрання антикорупційного прокурора призначає Верховна Рада. Як заявили посли, рішення комісії суперечить зобов’язанням України щодо призначення постійного керівника.

До теми Стало очевидно, – Жернаков про відсутність реакції Заходу на конкурс щодо керівника САП

Спеціалізована антикорупційна прокуратура, як і всі незалежні антикорупційні інституції, потребує зміцнення для забезпечення верховенства права та ефективної боротьби з корупцією,
наголосили посли.

Також вони закликали комісію зібратися якомога швидше, щоб завершити процес обрання керівника САП.

Що відомо про обрання керівника САП

  • 21 грудня під час голосування члени комісії з обрання керівництва САП не змогли набрати достатньої кількості голосів для ухвалення рішення. "Проти" голосували майже усі члени комісії.
  • Майже всі представники Верховної Ради не підтримали жодне голосування за підтвердження результатів конкурсу на посади в САП. Виняток – голосування "Слуги народу" В'ячеслава Навроцького. Сперечалися кілька годин.
  • Як пояснювали іноземні представники та Навроцький, суто математичним шляхом переможець вже є. Водночас 5 з 6 членів від парламенту не підтримували жодного голосування. Вони стверджували, що насамперед необхідно узгодити з Офісом генпрокурора низку питань. Зокрема, чи мають кандидати допуск до держтаємниці.

Важливо знати реакцію президента на ситуацію: дивіться відео