Загальнонаціональна акція вшанування пам’яті жертв Голодомору "Запали свічку пам'яті" відбудеться 23 листопада о 16:00. До неї можуть приєднатися усі охочі.

Зверніть увагу: Військові вшанують пам’ять жертв Голодомору у небі, на морі і на суші: зворушливе відео

США

Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Вільям Тейлор висловив підтримку нашій державі у відеозверненні у твіттер.

Тейлор наголосив, що Америка пам’ятає про геноцид, який вчинила радянська влада та з сумом згадує усіх, хто втратив життя під час трагічного періоду Голодомору 1932-1933 років.

Це був штучно створений голод. Це була трагедія. Це був злочин,
– додав Вільям Тейлор.

США ніколи не забудуть про злочин, скоєний проти людства. "Ми з Україною", – підсумував посол.

Австралія

Повідомлення з нагоди роковин оприлюднило також посольство Австралії в Україні.

"Сьогодні ми вшановуємо пам’ять мільйонів невинних українців, які загинули під час штучного голоду 1932-1933 років. Ми запалюємо свічки і пам’ятаємо Голодомор", – йдеться в заяві дипломатичного представництва.

Литва

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкевічус також вшанував пам'ять жертв Голодомору. У твіттері він зазначив, що "ми ніколи не повинні забувати злочини проти людства, вчинені тоталітарними режимами".

Канада

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо виступив із потужною заявою, закликавши всіх канадців вшанувати жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років. Він наголосив, що попри всі жахіття народ України вижив, захищаючи свою мову, культуру і самобутність, а в 1991 році, після десятиліть радянського правління і гноблення, здобув незалежність.

Протягом дуже багатьох років винуватці Голодомору заперечували його існування і приховували ці неймовірні страждання від міжнародного співтовариства,
– сказав Трюдо.

На завершення Трюдо заявив, що "сьогодні і щодня" Канада твердо підтримує український народ та уряд України.

Важливо: Українці не пробачать: Зеленський та інші політики вшанували пам'ять жертв Голодомору – фото

Швеція

Посол України в Швеції Тобіас Тіберг у твіттер опублікував фото та написав: "Сьогодні ми вшановуємо мільйони українців, яких радянське керівництво вбило техногенним голодом у 1932-1933 роках".

Бельгія

Представництво України при ЄС у твіттер зазначило, що Бельгія також вшанувала пам’ять невинних жертв Голодомору 1932–1933 років.

День пам'яті жертв Голодомору вшановують щороку у четверту суботу листопада. Традиційно цього дня люди відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

Що відомо про Голодомор в Україні?Акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Це призвело до смерті від голоду 3 мільйонів 941 тисячі людей.

Голодомор був викликаний свідомими та цілеспрямованими заходами вищого керівництва СРСР та УСРР на чолі з Йосипом Сталіним. Був розрахований на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Дивіться відео з головними фактами про Голодомор в Україні: