Про це нардепка повідомила в авторській програмі Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі. За її словами, в Україні варто змінювати ситуацію з престижем професії військового.
До теми Зарплата військових має бути мінімум 25 тисяч гривень, – Верещук
"Україна має закласти підвищення та престиж професії. Пам'ятаєте, як колись офіцер іде по гарнізону і з якою гордістю на нього всі дивляться?" – наголосила Верещук.
Понад 50% військових не хочуть далі служити
Депутатка зауважила, що якщо в Україні підвищать авторитет, то не буде 50% військовослужбовців, які не хочуть служити після першого контракту.
У нас сьогодні немає мотивації. Люди йдуть зі служби, бо не бачать заради чого залишатись,
– відзначила Верещук.
На думку нардепки, військові хочуть, щоб їхні сім'ї були в опіці та мали право на пільги. Саме тоді вони "віддаватимуть" себе професії.
Варто прочитати Верещук відповіла, чи вводила б війська в Крим у 2014 році
Пострадянська свідомість в армії
Верещук зауважила, що в престижі також важлива і тема жінок в армії. Україна ще не доопрацьовує у цьому питанні, хоч станом на сьогодні в армії є понад 31 тисяч військовослужбовиць.
"Ми вже маємо першу жінку-генерала медичної служби. Проте це лише маленькі кроки. Свідомість усе одно пострадянська. Її треба ламати", – сказала народна обраниця.
Інтерв'ю Ірини Верещук програмі "Перші особи": дивіться відео 24 каналу
Престиж професії, за словами депутатки, це коли в країні підіймають соціальний захист і пакет, а також мотивують військовослужбовців надалі служити.
Зарплати військових: головне
- Виплати військовим у 2021 році варіюються від 3405 до 4540 гривень. Гроші видають одразу після закінчення зборів.
- Військовозобов’язаним та резервістам виплачують добові за кожен день на зборах, чи день у дорозі на збори. Виплати також залежать від військового звання і вираховуються у відсотках до суми в 60 гривень.
- Якщо резервіст повністю виконав програму та не вчиняв протягом неї порушень, то отримає одноразове грошове заохочення розміром від 1600 до 3100 гривень за рік.