Будь-який українець, незалежно від того, до якої черги мобілізації він належить, може отримати повістку. Про це повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.

Важливо Мобілізаційне розпорядження: що означає цей вид повістки

Чи є перелік призовників, яким видають повістки

За словами Горбача, військкомати можуть видати повістку будь-якій людині, незалежно від того, придатна вона до служби в армії, або не придатна. Роздача повісток на пляжах, ринках, в чергах і так далі не є чимось незаконним та цілком вкладається в логіку мобілізаційних заходів.

Якщо за моїми словами хтось зрозумів, що є якісь розмежовані черги, то їх немає. Спочатку мобілізували резервістів. Потім - інші категорії. Взагалі є таке поняття як черги. Але його можна було б застосовувати, якби була якась підготовка, а тут підготовки немає, була розпочата неоголошена агресія, і тут жодних черг немає,
– заявив Горбач.

Крім того, закон не забороняє вручення повістки у будь-якому місці після встановлення особи. Їх можна видавати як за місцем проживання або роботи, так і на вулиці або блокпосту.

Штрафи за ігнорування повісток

Штраф за порушення правил військового обліку становить штраф від 850 до 1 700 гривень.

Якщо українець не з'явився за повісткою для уточнення облікових даних та отримував через це попередження від керівника РТЦК, то загрожує штраф від 5 100 до 8 500 гривень або ж проходження виправних робіт протягом року.

До речі, якщо українець ухиляється від призову, пройшовши медичну комісію та отримавши мобілізаційне розпорядження, то за це загрожує тюремний термін від 3 до 5 років.

Варто переглянути – Що треба знати про вручення повісток в Україні: дивіться відео