Росія продовжує втрачати свої важливі судна навіть не у Чорному морі. У ГУР МО розповіли деталі щодо значних ушкоджень російського ракетного корабля "Сєрпухов".

Дивіться також Росіяни рвуться до Часового Яру та Уманського: як змінилася лінія фронту за тиждень

Яких пошкоджень зазнало судно

У ГУР МО зауважили, що 7 квітня 2024 року на території військово-морської бази ворога у місті Балтійськ, що належить до Калінінградської області в Росії, було виведено з ладу ракетний корабель "Сєрпухов".

Причиною цього "неприємного" інциденту стала пожежа. Відомо, що "Сєрпухов" – це російське судно проєкту 21631 "Буян-М", яке було спущено Росією на воду ще у далекому 2015 році.

За даними української розвідки, через загоряння всередині ракетного корабля станом на зараз повністю знищені його засоби зв’язку та автоматизації. Зазначається, що відновлення боєздатності "Сєрпухова" потребуватиме тривалого часу.

Зокрема, зауважимо, що на кадрах, які оприлюднила наша розвідка, видно раптовий спалах в одному з приміщень корабля, який і спричинив подальше загоряння судна.

Вдалося зафіксувати момент спалаху судна: дивіться відео

Що відомо про російське судно: головне

  • До кінця 2016 року "Сєрпухов" був у складі Чорноморського флоту, а з 2017 року перейшов у Балтійський флот. Корабель, названий на честь міста Сєрпухов, був офіційно спущений на воду 3 квітня 2015 року.
  • Водотоннажність судна становить 949 тонн, довжина – 74,1 метра, ширина – 11 метрів. Висота судна становить 6,57 метра, а осадка – 2,6 метра. Екіпаж судна складається з 32 осіб. Корабель може розвивати максимальну швидкість 25 вузлів і дальність плавання 2 500 миль на швидкості 12 вузлів.
  • Автономність судна становить 10 днів. За даними з відкритих джерел, корабель "Сєрпухов" оснащений вертикальною пусковою установкою 3С14, здатною нести 8 крилатих ракет "Онікс".
  • Існують плани, що в майбутньому на пусковій установці також можна буде розміщувати ракети 3М22 "Циркон" і "Калібр", що дозволить кораблю вражати наземні цілі на відстані до 1 500 кілометрів з неядерною боєголовкою, і потенційно до 2 000 кілометрів за альтернативними даними.