Китай допомагає Росії досягти цілей у війні проти України, поставляючи Москві матеріали й технології для оборонної промисловості. Посол США при НАТО Джуліанна Сміт заявила, що саме тому Пекін більше "не може претендувати на повний нейтралітет" тут.

Дивіться також Протести через закон про "іноагентів": як Грузія може стати новою Білоруссю і чим це загрожує

США не купляться на це

Вона наголосила, що фактично Пекін все одно "обирає сторону".

Я думаю, коли КНР намагається зобразити себе нейтральною стороною, коли йдеться про цю війну, ми на це не купимося,
– сказала Сміт.

США все частіше фіксують, що Китай передає Росії обладнання подвійного призначення, що може мати як цивільне, так і військове застосування. Саме воно допомогло Росії досягти деяких своїх цілей у війні проти України. Посол пояснила, що якби вони не надавали деякі з цих компонентів, Росія опинилася б у зовсім іншій ситуації та зіткнулася б із труднощами під час проведення деяких операцій.

Зокрема, серед китайської допомоги – верстати, мікроелектроніка, технології БпЛА і нітроцелюлоза, яка використовується для виробництва пороху. Водночас доказів того, що Китай передає Росії летальну зброю, поки немає.

Китай, своєю чергою, заперечує підтримку російської агресії та наголошує, що співпраця законна.

Сі Цзіньпін сформував "чотири принципи" врегулювання конфлікту в Україні

  • Про те, як закінчити війну в Україні, говорять світові лідери, а це питання вже неодноразово обговорювалось. Зокрема, лідер Китаю також сформував певні "принципи" врегулювання ситуації.
  • Голова КНР Сі Цзіньпін під час зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Пекіні виклав "чотири принципи" врегулювання конфлікту в Україні. У Китаї їх назвали "чотирма принципами для запобігання виходу кризи в Україні з-під контролю та відновлення миру".
  • Лідер Китаю вважає, що країни повинні зосередитися на "підтриманні миру та стабільності", а також утримуватися від пошуку досягнення корисливих цілей. Крім цього, вони мають "охолодити ситуацію і не підливати олії у вогонь".