У цих питаннях розбиралися разом з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем на smart-вечері "Слуг народу" у Трускавці. На заході обговорили з очільником уряду й ключові задачі, які допоможуть Україні позбутися залежності від газу Росії.

Читайте Газова голка кремлівського карлика: як відбувалася енергетична експансія Кремля в Європі

Що таке "Північний потік-2"

Друга черга російсько-німецького газогону, довжиною 1230 кілометрів. Її вже проклали у водах Балтійського моря російський "Газпром", німецькі компанії Uniper та Wintershall, OMV з Австрії, Engie з Франції та Royal Dutch Shell зі штаб-квартирою у Нідерландах.

Журналісти 24 каналу запитали в прем'єра, як зміняться тарифи на газ після початку роботи газопроводу. На що він відповів:

На цю зиму, на цей опалювальний сезон, тарифи стабілізовані. Передумов для запуску "Північного потоку-2" сьогодні немає. Газопровід має пройти технічну оцінку. Ми ще не розуміємо позицію США щодо санкцій.

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Очільник уряду запропонував подивитися, "як буде розвиватися ситуація і тоді вже щось планувати". На його думку, наразі ключові задачі для України – "збільшення видобутку власного газу і, звичайно, питання розвитку енергоефективності".

Це ключові задачі, які для України стануть таким виходом від газової залежності Росії,
– підсумував Денис Шмигаль.

Зверніть увагу Кулеба закликає обговорити "Північний потік-2" у нормандському форматі

"Північний потік-2" — це зброя. Москва може створити дефіцит поставок на ринку газу і тим самим підвищити ціну. У сучасному світі необов'язково купувати кулемети, щоб завдати шкоди, достатньо використовувати економічні інструменти,
– наголосив гарант.

Важливо Тариф на газ у жовтні зросте: "Нафтогаз" оприлюднив нову ціну

24 канал,

За словами прем'єр-міністра, нині немає передумов для запуску "Північного потоку-2" / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

24 вересня під час "Години запитань до уряду" прем'єр заявив, що зараз в Україні немає передумов для підвищення цін на тепло та газ. Він запевнив, що тарифи залишатимуться незмінними.

У травні ми запустили річний продукт для людей, де ціна на весь рік складає менш ніж 8 гривень. Незалежно від коливань ціни на біржах чи хабах, ця ціна не змінюється весь опалювальний сезон, тобто до кінця квітня 2022 року,
– пояснив Шмигаль.

Основні факти про "Північний потік-2"

  • Росія будувала газогін в обхід України з 2015 року;
  • канцлерка Німеччини Ангела Меркель та американський лідер Джо Байден у липні 2021-го уклали угоду, якою фактично дозволили завершення проєкту;
  • 10 вересня у Росії заявили про завершення будівництва газопроводу;
  • 1 жовтня російсько-німецький газогін мали запустити;
  • 4 жовтня Данське енергетичне агентство дозволило запуск "Північного потоку-2", оскільки компанія-оператор Nord Stream 2 AG нібито виконала всі необхідні умови.