Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко розповів у коментарі 24 Каналу про ситуацію на кордоні. За його словами, все відбувається відповідно до чинного законодавства, зокрема і Правил перетину кордону для громадян України.

Дивіться також Скільки чоловіків намагалося втекти за кордон у 2023 році: у ДПСУ назвали точну цифру

Норми визначає закон

Демченко наголосив, що умови перетину кордону на час дії воєнного стану, зокрема, чоловіків регулює відповідне законодавство.

Правилами чітко визначені категорії та умови, за якими громадяни можуть перетинати кордон. Звісно, прикордонники ретельно вивчають документи, які б давали підстави для виїзду людини,
– сказав він.

Крім цього, він також нагадав, що ми часто бачимо, як люди намагаються спекулювати умовами перетину кордону. До прикладу, вони можуть використовувати підроблені чи фіктивні документи.

За словами Демченка, від початку 2023 року на кордоні було відмовлено у виїзді майже 50 тисячам громадян України, які не підпадали під умови пропуску, а також викрито 3 тисячі підроблених документів.

Чоловіки при перетині кордону отримують відмови

Спершу повідомляли, що на "Шегині – Медика" чоловіків з третьою групою інвалідності не випускають за кордон. Писали, що кордон частково заблокували.

Водночас у мережі пишуть, що чоловіки отримують документи – відмови у перетині кордону.

Крім цього, з'явилась інформація, що вночі кордон не дозволили перетнути багатодітному батьку. Зазначають, що у нього вимагали довідку від ТЦК. Без неї всіх повертають.

Скільки чоловіків призовного віку щоденно виїжджають з України

  • У Державній прикордонній службі розповіли, скільки чоловіків призовного віку щодня виїжджають з України за кордон. У відомстві також пояснили, на основі яких документів випускають з країни військовозобов'язаних. Інформацією поділився начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковник Ігор Матвійчук.
  • Полковник Держприкордонслужби заявив, що за добу з України на західній ділянці кордону виїжджають орієнтовно 6 тисяч чоловіків призовного віку, але з них за системою "Шлях" як волонтери – тільки 150 – 200 чоловіків.
  • Ігор Матвійчук розповів, що найбільше чоловіків призовного віку, які перетинають кордон, – це водії вантажних перевезень, ті, хто супроводжує осіб з інвалідністю, особи з інвалідністю, багатодітні чоловіки, та ті, які виховують троє і більше дітей.