Вивчає російське законодавство і колегам допомагає опановувати нові закони – так у 2014 році суддя український, який перейшов на бік окупантів, розповідав про подальші плани роботи у Криму.

Читайте також: Чому за афери суддю-багатія Ємельянова судить Австрія, а не Україна

"Ми зараз штурмуємо російське законодавство. Ми приймали присягу не президенту, ми приймали присягу не народу, ми приймали присягу судді. Тому жоден суддя, який вирішив залишитися працювати суддею в Апеляційному суді, в місцевих судах Республіки Крим, не порушив присягу судді України", – заявляв екс-голова Апеляційного суду АР Крим Валерій Чорнобук.

Але СБУ так не вважає і підозрює Чорнобука у державній зраді. Його півроку шукали в Україні, оголосили у міжнародний розшук і 3 листопада затримали в Києві.

Цікаво, що перед затриманням Чорнобук не перебував в Криму. Його окупанти звідти фактично вигнали ще у квітні 2014 року. І навіть внесли до списку "персон нон-грата" окупованого півострову. Суддя почав шукати захисту вже на материку. І навіть встиг попрацювати на Дніпропетровщині.

Відео: "Слідство.Інфо" про суддю Валерія Чорнобука

Поки ж слідчі готуватимуть докази того, що український суддя співпрацював з російськими окупантами, Валерій Чорнобук найімовірніше сидітиме в СІЗО. Державна зрада не передбачає іншого запобіжного заходу. Сам підозрюваний нині своє рішення служити окупантам пояснює досить невпевнено.

Зараз засуджую (колег, які зараз залишилися працювати в окупованому Криму – 24 канал). Після 14 квітня був закон України про те, що Україна визнала окупацію. На той час був правовий вакуум,
– прокоментував екс-голова Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобук.

Запобіжний захід Чорнобуку обиратимуть в понеділок, 5 листопада. Поки ж його двоє адвокатів мають визначитися, хто саме захищатиме екс-суддю – призначений державою чи той, якого обрали рідні підозрюваного.