Таку думку 24 Каналу озвучив полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан. Раніше Україна просила Ізраїль продати систему ППО "Залізний купол", однак держава не передає зброю для ЗСУ.

Читайте також Ізраїль вперше в історії продав свою систему ПРО "Праща Давида": кому і за скільки

ПРО має три комплекси

Роман Світан зазначив, що ПРО "Праща Давида" – це ізраїльсько-американська розробка, яка складається з трьох окремих комплексів. Туди входить "Залізний купол" малої дальності, який може перехоплювати не тільки ракети, але й снаряди та міни.

Також у ПРО "Праща Давида" входять комплекси "Хец-2" – середньої та великої дальності; "Хец-3" – протибалістичний комплекс.

Ці три комплекси – це ешелонована оборона малої, середньої та великої дальності. Три комплекси перехоплюють всі аеро та балістичні цілі. Якби ми отримали такі комплекси у повному об'ємі, то могли б прикрити, припустимо, Київську область. Одну область такий комплекс прикрив би по всіх рівнях, від малої до великої дальності,
– пояснив він.

Усе б залежало від кількості пускових установок. Особливо щодо "Залізного купола", тому що від кількості установок залежить ширина перехоплення.

Світан про ПРО "Праща Давида": дивіться відео

Оренда систем ППО

За словами полковника запасу ЗСУ, Україна розглядає можливість взяття в оренду комплексів ППО інших держав. Якщо буде політична воля США та інших країн, то це хороший варіант для захисту нашої держави.

Цей варіант розглядається. Щодо ізраїльсько-американських комплексів здебільшого приймають рішення США. Зрозуміло, що Ізраїль бере участь. Якщо вони не погодять, то ніхто передавати не буде. Якщо буде політична воля, то ми отримаємо будь-який комплекс, який є та стоїть на бойовому чергуванні у будь-якій країні НАТО або випускається країнами НАТО,
– сказав Світан.

Чи брала Україна ППО в оренду

  • Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що були випадки коли Україна брала комплекси ППО для захисту певного об'єкта, щоб особовий склад вивчився на ньому, експлуатувати його і так далі. Однак Україна вже повернула ці комплекси.
  • За словами речника, це не поширене явище. Держави не можуть просто віддати Україні ППО в оренду, тому що у нас їх недостатньо. ППО в дефіциті у всьому світі, а кожна країна захищає свої кордони та національні інтереси.
  • Ігнат зазначив, що сьогодні країни Заходу посилюють виготовлення ППО. Серйозне виробництво вже стартувало в Німеччині, Франції, США та інших державах. Речник сподівається, що країни будуть робити це для себе та України. Також він припустив, що, можливо, в майбутньому Україна буде робити з партнерами щось спільне.