Безумовно, війна, яку веде Росія, має незліченну кількість негативних наслідків для неї ж. Детальніше про них 24 Каналу розповів Геннадій Гудков – російський опозиційний політик.

Дивіться також Головні прорахунки Путіна у війні проти України: у CNN вказали на помилки диктатора

Яка ситуація з грошима у Росії

Федеральна служба державної статистики Росії відзвітувала про нібито небачене зниження бідності і збільшення російських зарплат. Тим часом росіяни чомусь скаржаться на зменшення доходів через війну, ціни, які ростуть з кожним днем та неможливість дозволити собі базові продовольчі товари. Подібну думку, згідно з соцопитуваннями, висловили 33% росіян.

Глибинний народ Росії звик страждати та жити погано, вважаючи це нормою. Цього Захід не розуміє, бо думає, що якщо в Росії почнуть жити погано, то народ збунтується. Але це його звичний стан протягом багатьох століть,
– зазначив Геннадій Гудков.

Росіяни настільки звикли жити погано, що, власне, погіршення рівня життя зараз не спонукатиме їх щось змінити. Хоч ззовні життя у Росії не надто змінилося – товари з магазинів не зникли, таксі працюють, різноманітні послуги надають.

"У Росії величезні гроші йдуть у виробничий сектор: оборонний комплекс, підприємства, які забезпечують війну. Можна сказати, що у Росії зараз "виробничий бум", але він не матиме довгострокових наслідків, не призводить до покращення життя, бо все одразу йде на знищення", – пояснив Гудков.

Тож рублеві зарплати й справді різко зросли, однак ними намагаються "заманити" людей на роботу в оборонному комплексі. Крім того, зросли не лише зарплати, але й ціни, а от цінність рубля впала.

На рівень життя це може не надто сильно вплинуло, але це компенсує витрати, яких зазнають через війну. Тобто гроші, які вкладають у війну, проникають на інші ринки,
– додав політик.

Так, наприклад, військові, які отримують зарплати, надсилають гроші сім'ям, а вони, своєю чергою, їх витрачають у магазинах, на ремонти тощо. У такий спосіб збільшується кількість грошей у тому чи іншому секторі економіки.

Росія страждає від ударів по НПЗ: що відомо

  • Голова Служби безпеки України Василь Малюк розповів про наслідки ударів по російських нафтопереробних заводах. За його словами, "санкції від СБУ" скоротили експорт російських нафтопродуктів на 1/3. Для кращого розуміння, 55% російського бюджету – це і є валютний виторг від експорту нафтопродуктів.
  • Нагадаємо, що 21 січня відбувся удар по нафтовому терміналі в Усть-Лузі. Пожежу гасили майже дві доби, а сам об'єкт виведений із ладу на невизначений строк. На його відновлення можуть піти місяці.
  • Для Росії болючим також був удар по морському терміналу в Туапсе. Він належить Туапсинському нафтопереробному заводу, через порт якого вивозять нафту на експорт. Зароблені гроші, очевидно, вкладали у війну.