Мовиться про 40-річного, 30-річного й 44-річного італійців. Вони 5 років тому приїхали до міста Ясинувата, щоб добровільно служити на бойовиків у складі незаконного формування. Про це інформують речниця генпрокурора Лариса Сарган і заступник очільника Нацполіції України В'ячеслав Аброськін.
Читайте також: Українська армія значно просунулася на позиціях: до Донецька тепер від 100 метрів
До обов’язків іноземців, зокрема, входило озброєне чергування на блокпосту та виконання бойових завдань, які перед ними ставило вище керівництво.
За грошову винагороду італійські найманці скоювали злочини відносно народу України. Це: Палмері Андреа (Palmeri Andrea), 1979 року народження, уродженець провінції Ліворно, громадянин Італії; Каругаті Габрієль (Karugati Gabriel) 1989року народження, громадянин Італії; Каваллері Максіміліано (Cavalleri Massimiliano), 1975 року народження, громадянин Італії,
– написав Аброськін.
Він також оприлюднив фото підозрюваних італійців.
Італійські найманці воюють на боці окупантів на Донбасі/ фото з соцмереж В'ячеслава Аброськіна
Окрім того, Аброськін наголошує: італійців обов'язково покарають.
"Вони не повинні бути забутими, прийде час та вони обов`язково будуть будь-де відловлені, як звіри, та будуть відповідати за скоєні злочини на території нашої країни", – наголосив правоохоронець.
Наразі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні. Проте вже найближчим часом прокуратура має намір звернутися до суду за дозволом на затримання підозрюваних.
Італійців звинувачують за статтею про участь у не передбачених законом збройних формуваннях. За це іноземцям загрожує від 3 до 8 років ув’язнення.
Зазначимо, що уникнути відповідальності за цією статтею можна, якщо людина добровільно прийде і розповість про те, що воювала на стороні бойовиків.
Як це можливо? Згідно з частиною 6 статті 260 Кримінального кодексу "Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань", під амністію підпадають особи, які перебували у їх складі, проте добровільно вийшли з них і повідомили про їх існування органи державної влади чи органи місцевого самоврядування.
Якщо особа не здійснювала жодних тяжких злочинів, її можуть звільнити від кримінальної відповідальності за допомогу бойовикам.