Про це 24 Каналу розповів радник голови ОПУ Михайло Подоляк, зауваживши, що на мітинги вийшли близько кількох тисяч людей. А між протестувальниками та росгвардією були досить жорсткі зіткнення.
Дивіться також "Легкі санітарні втрати": якою насправді для Росії є ситуація на лівобережжі Херсонщини
Чого очікувати далі
Як наголосив Подоляк, очевидно, що російська влада боїться таких протестів. Але, якби протестувальники використовували хоча б якісь засоби впливу, окрім снігу, то було б все значно результативніше.
Тут є кілька важливих речей. Ми побачили, що певну кількість протестувальників будуть заарештовувати. Це непогано. Адже це збільшуватиме протестні настрої в регіоні. Нагадаю, що раніше протестні заходи були в Дагестані. Але в Росії ще не знають, що з цим робити,
– сказав Подоляк.
В Росії довго наголошували, що силова вертикаль настільки потужна, що немає сенсу виходити на мітинги. Ось такі акції протесту руйнують це твердження. В декого з місцевого населення поступово з'являється причинно-наслідковий зв'язок. Там усвідомлюють, що з початку повномасштабного вторгнення до України виникло багато нових проблем для населення.
Поки не варто очікувати, що все приведе до потужних виступів. Але, якщо за одним регіоном піде інший і так далі… Загалом це все непогано. Якщо осередків протесту буде більше, то побачимо значно іншу картину,
– зауважив Подоляк.
Протести в Росії: коротко
- У січні в російському місті Баймак, що в Башкортостані, відбулася акція протесту. Люди захищали місцевого активіста, якого засудили до 4 років колонії строгого режиму через "розпалювання міжнаціональної ворожнечі".
- На тлі протестів там навіть записали відео, де закликали окупантів з Башкирії покинути територію України та повернути на батьківщину, аби захищати власну землю.
- Як зазначив представник ГУР МО Андрій Юсов, протести в Башкирії відрізняють від невдоволення через відключення світла чи прорив теплотрас. Тут вже йдеться про громадянський протест.