Питання змін до конституції обговорюватиме суспільство

Президент зазначив, що наразі в Білорусі фахівці, зокрема і судді Конституційного суду, працюють над змінами до головного закону країни, повідомляє "БелТА".

Читайте також "Заважали іншим жителям": у Лукашенка назвали причини кривавих розгонів у перші дні протесту

Потім проєкт оновленої Конституції буде винесено на громадське обговорення. Щоб покрутили, висловили свою думку, що їм подобається, не подобається,
– зазначив Лукашенко.

Водночас він прокоментував своє бачення прийняття конституції на референдумі.

"Усі повинні розуміти, що у кожної дорослої людини при голосуванні за те чи інше питання на референдумі за конституцією є один голос – і у селян, і у робітників, вчителів, лікарів, і у тих, хто бродить по вулицях Мінська", – додав політик.

Та наголосив, що "голос неповнолітніх громадян країни, яких також чимало на мітингах, враховуватися не може, хоча вони і можуть висловлювати свою думку".

Чи можливе повернення до конституції попередньої редакції

Лукашенко також прокоментував повернення до Конституції 1994 року.

Ми з вами це не просто пройшли або прожили, а ввібрали в себе. Ми бачили, що тоді творилося. Повернення назад – це, напевно, не є рух,
заявив він.

Та додав, що хоче, аби зміни просували країну вперед.

Що відомо про попередні заяви Лукашенка

  • 27 серпня він повідомив, що готовий до широкого суспільного діалогу щодо оновлення конституції, зокрема з представниками опозиції.
  • Водночас він наголосив, що не вестиме діалог "з вулицею". За його словами, "молоді люди", які ходять по вулицях і кричать про необхідність діалогу, "ніякого діалогу не хочуть".
  • Згодом представники президії Координаційної ради опозиції підтримали пропозицію Лукашенко про конституційну реформу як перший крок до трансферу президентської влади.

Детально Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

Що відомо про протести у Білорусі

  • ​9 серпня у країні відбулися президентські вибори.
  • За офіційними даними, Лукашенко здобув 80,01% голосів, а його головна опонентка, опозиціонерка Світлана Тихановська – 10,12%.
  • Білоруси заявили, що результати виборів були сфальсифіковані. У ніч на 10 серпня люди вийшли на мирні протести.
  • ОМОНівці розганяли мітингувальників світлошумовими гранатами та ґумовими кулями. МВС країни визнало, що у Бресті стріляли у людей на ураження.
  • Влада визнала, що під час протестів загинуло 4 осіб, однак активісти стверджують, що загиблих більше.
  • Сотні людей отримали поранення, тисячі протестувальників були затримані, однак багатьох вже відпустили. Люди розповіли, що у СІЗО їх катували.
  • З 11 серпня білоруси оголосили загальнонаціональний страйк.