Про це 24 каналу розповів херсонський активіст Володимир Молчанов. Він також зазначив, що перше, це розміщення скриньок для "голосування" на прибудинковій території, на цих локаціях не передбачений суворий контроль, а зробили це, аби "всі охочі могли проголосувати".
Читайте також Активісти виклали дані про місця проведення "референдуму" у Херсоні та голів "виборчих комісій"
Звісно, це потім використають для пропагандистських відео, аби продемонструвати масу прихильників.
"Окупанти анонсували, що так звані "референдуми" пройдуть на всіх територіях Херсонської та Запорізької областей, як це буде відбуватись – не важко здогадатися, що всі ці голосування не що інше, як імітація", – зазначає активіст.
Як діяти у раді обходу квартир через "референдум" у Херсоні
За його словами, небезпечним є інший спосіб проведення – квартирний обхід. Часу для таких дій чимало, але оскільки більшість комісій на сформовані належно, то ймовірно, саме системного обходу не буде.
Але якщо до вас все ж навідаються, то краще зробити вигляд, що ви не вдома.
На Херсонщині є 809 дільниць, які існують стаціонарно в українській правовій системі, окупантам нібито вдалось сформувати 198 дільниць. Тобто 1 окупаційна до 4 українських, але за умов готовності до "референдуму", у цих комісій навряд буде час, аби обійти всіх виборців
Детальніше про те, як діяти у окупації під час псевдореферендумів: дивіться відео
Активіст додає, якщо вас все ж заскочили вдома, то краще все ж відмовлятися, бо за це загрожує 12 років із конфіскацією майна. "Враховуючи досвід Харківщини, всі розуміють, що росія ніде не буде довго", – додає Молчанов.
Не треба вступати із ними в суперечку, варто просто обережно їх ігнорувати,
– застерігає діяч.
І нарешті, варіант стаціонарний у дільницях, каже Молчанов. За його словами, у окупантів велика проблема із списками, особливо на Запоріжжі. Тому найкращий варіант – просто зникнути ненадовго.