Російський диктатор підтримав ініціативу переправляти автівки на півострів в об'їзд, а саме по суходолу через окуповані Росією території. Проте на думку військового оглядача Дениса Поповича, це рішення окрім логістичної складової має ще військову. Про це він розповів 24 Каналу.
Читайте також У когось параноя: на в'їзді на Керченський міст утворився величезний затор
Бояться нової "бавовни"
Він пояснив, що величезні корки, що утворились на Кримському мосту пов'язані з одного боку з великою кількістю бажаючих потрапити з різних причин до тимчасово окупованого Криму.
А з іншою – з процедурою перевірки ФСБ та військових автівок, що мають перетнути міст. Адже окупанти страшенно бояться нової "бавовни", яка може трапитись на самому мосту та на півострові.
Водночас російська влада, запропонувавши цивільним їхати до Криму в об'їзд по окупованих територіях, хоче утворити з них "живий щит". Оскільки українська армія зараз тримає сухопутний коридор в Крим під вогневим контролем, то в разі якогось інциденту, окупанти потім можуть звинуватити Україну в нібито "знищенні цивільних".
"Це ще одне намагання росіян розлюднити українську армію, яка за версією Путіна буде буцімто "знищувати" цивільних росіян", – підкреслив військовий оглядач.
Як російська влада намагається створити "живий щит" з цивільних на Півдні: дивіться відео
В мирний час ініціатива буда б доречною
Крім перенаправлення транспортних потоків до Криму, в Кремлі запропонували ще одну "блискучу" ідею. А саме перевозити цивільних людей та їхні автівки на десантних кораблях. Знову ж таки з метою розвантаження трафіку по Кримському мосту.
Проте в мирний час така новація могла бути доречною, тому що десантний корабель доволі місткий і в ньому можна перевезти людей та вантаж,
– зазначив він.
А оскільки зараз воєнний час, то великий десантний корабель є законною воєнною ціллю. Адже невідомо, що в ньому перевозиться – цивільні особи або військові вантажі.
"Якщо припустити, що такий десантний корабель з цивільними на борту буде потоплений, то це знову ж таки надасть можливість Путіну та його оточенню звинуватити українську армію у "воєнному злочині" і в "знищуванні" російських громадян", – зауважив Денис Попович.
Але з боку Росії це – намагання утворити "живий щит", користуючись засобам військового транспортування для потреб цивільного сектору.
Більше про ситуацію довкола Кримського мосту
- Владімір Путін 4 липня провів нараду щодо розв'язання проблеми заторів на Кримському мосту з боку Краснодарського краю. На нараді було вирішено розглянути умови щодо можливості використання транспортного коридору до Криму через окуповані Росією території.
- Також глава міноборони Шойгу готовий надати великі десантні кораблі для перевезення цивільних та автівок на півострів. Нагадаємо, що у Криму регулярно лунає "бавовна", а на Кримському мосту в жовтні минулого року стався вибух. Наслідки пошкодження ліквідовувались протягом кількох місяців.
- Саме через страх нових вибухів російська влада влаштовує перевірки автівок, що мають рухатись по Кримському мосту та на півострів. Через це й виникли величезні затори на переправі.
- Крім того, окупанти побоюються, що підірвати Кримській міст можуть вагнерівці, які на чолі з Євгенієм Пригожиним нещодавно намагалися вчинити заколот в Росії. Вчинити це найманці буцімто можуть через невдоволення результатами "перевороту".