Про це заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. За його словами, в мережі є багато ворожої дезінформації.

До теми Воювати не можна зупинятися․ Як змінилися військові спроможності Росії з 24 лютого 2022 року

Клименко прокоментував "смерть" Путіна

Клименко нагадав, що він очолює Міністерство внутрішніх справ, а не похоронне бюро.

Це перше. А по-друге, коментувати таку інформацію має Головне управління розвідки. Таку інформацію може мати ГУР і відповідні спецслужби,
– зауважив глава МВС.

За його словами, очевидно, що люди, які роблять та планують такі інформаційні вкиди, знають що роблять і чітко прораховують громадську думку, особливості українців та громадян, які проживають в інших країнах Європи та світу.

"У нас триває гібридна війна. Не лише на полі бою, а також в інформаційному просторі. Війна фейків, війна дезінформації. Особисто я мало звертаю на такі непідтверджені дані уваги. Нам не можна розсіювати емоції. Помре Путін, чи ні під час війни – нас ця інформація не повинна якимось чином відволікати. Ми маємо виборювати Перемогу. Виходити на свої кордони", – наголосив міністр.

Варто прочитати Паспорт Росії у дружини заступника голови Нацполіції: Тишлека вже перевіряє комісія МВС

Коротко про "смерть" Путіна

  • Перед новинами про ймовірну смерть Путіна була інформація про нібито серцевий напад. Таке повідомлення з'явилось 22 жовтня, а вже через 4 дні анонімні телеграм-канали почали розганяти інформацію про те, що російського президента не стало в його резиденції на Валдаї.
  • В ГУР назвали причину, через яку російській владі вигідно розповсюджувати такі чутки. На думку представника Головного управління розвідки Андрія Юсова, ці вкиди мають на меті прослідкувати за реакцією еліт всередині Росії.
  • Водночас російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко припустив, що інформацію про "смерть" Путіна може зливати хтось з його близького кола. Проте робити це вони здатні лише за завданням російських спецслужб в рамках масштабної спецоперації ФСБ або федеральної служби охорони Росії.