Політологи вважають, що саміт БРІКС пройшов для диктатора невдало. Країни зайняті власними інтересами та не підтримали низку пропозицій російського лідера.

Дивіться також "Вкусно і точка": Лавров на саміті БРІКС добував "скарби" з носа

Нібито через Туреччину росіянам запропонували переговори з Україною. Путін погодився, але Зеленський відмовився наступного дня.

На думку диктатора, Київ не хоче перемовин, бо тоді доведеться скасувати воєнний стан і провести вибори. Та й загалом, Київ "не раз зривав переговори".

Та через великі втрати Україні доведеться сісти за стіл переговорів, вважає Путін. Росія готова розглядати будь-які варіанти мирних домовленостей щодо України на основі "реалій на землі". Це означає, що Україна має визнати окуповані території російськими, тож "м'яч на боці Києва".

Країни БРІКС налаштовані на те, щоб "конфлікт" закінчився якнайшвидше і бажано мирними засобами.

Також Путін вірить у те, що Трамп здатен закінчити війну в Україні. Від наступної адміністрації США залежить те, як Вашингтон і Москва будуватимуть відносини. Але "якщо не хочуть – то і не треба".

Трамп не погрожував Путіну.

А от Захід він звинувачує в ескалації – як в Україні, так і на Близькому Сході. Проте Росія нібито готова до такої ескалації.

Він визнав, що ніхто не нападав на російські міста. Але країна була буцімто в гіршому становищі, адже Захід указував Росії місце. Вона могла перейти "в розряд другорядних держав, які виконують виключно функцію сировинних придатків".

Розширення НАТО на схід Путін назвав несправедливим і звинуватив Захід у недотриманні обіцянок. І, звісно, заявив, що Майдан фінансували з-за кордону.

Ба більше, "військові з країн НАТО беруть безпосередню участь у конфлікті".

Відповідно до заяви Путіна, там блоковані дві тисячі українських військових. Росіяни вже почали знищувати їх.

Іще він вигадав втрати Києва в Курській області, які нібито становлять 26 тисяч людей за місяць.

"Знімки річ серйозна, якщо вони є, то щось відображають", – так він прокоментував супутникові фото, які показують присутність північнокорейських військ.

Диктатор згадав угоду між Росією та КНДР. Він упевнений, що корейці серйозно ставляться до своїх зобов'язань – імовірно, натякаючи на пункт 4, згідно з яким, Кім Чен Ин має підтримати Путіна у війні і навпаки.

Щодо питання про подальші дії корейської армії Путін відмахнувся у дусі "подивимось, це наша справа".

Загалом виступ російського лідера був у дусі радянських ідеологем "навколо самі вороги, та ми не здаємося". Путін назвав економіку ЄС рецесивною, а от російська економіка, на його переконання, зростає.

БРІКС на боці Кремля, російська армія рухається вперед на всіх напрямках і "впевнено діє", Москва не відвертається від світу, але безпека Росії для Путіна головне, адже вона не може існувати без суверенітету.

Немає сенсу погрожувати Росії, нас це лишень бадьорить,
– завершив він.