Про це 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Опір українського народу під час війни показав, що Росію можна стримувати.

До теми Фінляндія негайно подасть заявку на вступ до НАТО, – президент і прем'єр-міністерка

Після цього у НАТО почали з меншими пересторогами дивитися на погрози Росії й заговорили про вступ Фінляндії до Альянсу.

Путін є правителем, який заб'є останній цвях у труну цієї імперії. Якщо вони так продовжуватимуть, то це зрозуміло,
– зазначив військовий експерт.

Чим розширення НАТО загрожує Росії

За словами Мусієнка, якщо говорити про вступ до Альянсу Фінляндії та Швеції, то це може у майбутньому відрізати Росію від Балтійського моря. Вони не зможуть нічого зробити в обхід НАТО.

У фінів є артилерія, сухопутна складова. Також вони мають велику кількість резервістів. Водночас у шведів є непоганий флот.

Тобто з півночі – Фінляндія, Швеція, Норвегія, а південніше – починаючи від Естонії, Латвії, а далі Німеччина та Данія. Це ті, хто безпесередньо контролює Балтійське море. Росія втрачає будь-які спроможності там.

Олександр Мусієнко

Керівник Центру військово-правових досліджень

Як зауважив Мусієнко, Росія свідомо робить усе, щоб відрізати себе від морів. Недолуга політика її влади призвела до того, що Фінляндія та Швеція заявили про бажання вступити у НАТО.

Це один з етапів деконструкції роісйської імперії. Путін зменшує оборонні можливості Росії, наступальні теж,
– розповів військовий експерт.

Якщо ж говорити про Чорне море, то як тільки Україна посилюватиметься за допомогою протикорабельних ракет, безпілотників, навіть поки без надводної складової, то й там Росію поступово відрізатимуть.

"Росія призвела своєю недолугою політикою до того, що втрачає нормальні й стабільні виходи до морів. Їй у будь-який момент вони можуть бути заблоковані, як тільки вона продовжуватиме свої агресивні дії", – додав військовий експерт.

Вступ Фінляндії та Швеції у НАТО: що відомо

  • Після початку повномасштабної війни Росії проти України, Швеція та Фінляндія, які були нейтральними, захотіли вступити до НАТО.
  • Росія вже виступила проти вступу країн до НАТО. Там офіційно пригрозили фінам та шведам. Окрім Росії, проти членства Швеції та Фінляндії в НАТО виступив президент Хорватії Зоран Міланович.
  • Президент Фінляндії Саулі Нііністе та прем'єр-міністерка Санна Марін підтримали членство країни в Альянсі. Відповідну заявку країна подасть вже найближчим часом.
  • У НАТО заявили, що зможуть швидко прийняти країни до свого складу. Також там готові вжити тимчасових заходів, поки Швеція та Фінляндія не стануть офіційними членами Альянсу.

До теми – Фінляндія та Швеція хочуть негайно вступити до НАТО: дивіться відео