Про це заявив впливовий оглядач Washington Post Девід Ігнатіус у своєму матеріалі. Такі висновки він зробив після прочитання збірки розсекречених матеріалів щодо американської зовнішньої політики, написаних під час передачі справ від адміністрації Джорджа Буша-молодшого до адміністрації Барака Обами у 2008 – 2009 роках.
Читайте також Трамп хизується, що "може запобігти" розв'язанню третьої світової, бо "добре ладить з Путіним"
Що стало причиною злоби, яку затаїв Путін
Девід Ігнатіус стверджує, що після 1 вересня 2004 року ставлення президента Росії до країн Заходу кардинально змінилося. У ньому зародилася образа, яку досі можна відчути у його промовах, де він в усіх бідах винить "прогнилий Захід".
Після подій у Беслані, за словами оглядача, силовики з найближчого кола Путіна порадили йому повністю порвати з Заходом. Зауважимо, що до того стосунки Путіна з адміністрацією США були доволі тісними й приятельськими.
У своїй промові після Беслана, Путін прямо звинуватив США і Захід у допомозі чеченським сепаратистам, які вчинили теракт. Крім того, на початку 2004 року 7 країн Східної Європи, у тому числі країни Балтії, які межують з Росією, вступили в НАТО – це також не сподобалося російському президенту.
Ігнатіус, посилаючись на перевірку аналітичного центру Belfer Center, зазначає, що прямої підтримки сепаратистів з боку США не було. Одне з джерел оглядача у чинній адміністрації підтвердило його припущення і зазначило: "2004 рік був поворотним пунктом, у цьому немає жодних сумнівів".
Зверніть увагу Зустріч Путіна та Сі Цзіньпіна – поганий знак: Гаррі Каспаров назвав конкретну причину
Після Помаранчевої Революції негативне ставлення Путіна до Заходу лише посилилось
У 2004 році розпочалася також Помаранчева Революція в Україні. Вона, на думку оглядача та його джерел, зміцнила позицію Путіна стосовно колективного Заходу.
А вже у 2008 році стало відомо, що Путін ставив запитання американському послу у Росії Вільяму Бернсу про Україну. Зокрема, він спитав: "Хіба ви не знаєте, що Україна – це не справжня країна?".
Ця "альтернативна історія" не виправдовує жахливі злочини Путіна в Україні. Його вторгнення до сусідньої країни було незаконним і невиправданим вчинком безжального авторитарного правителя. Але оцінюючи коріння такого конфлікту, корисно зрозуміти мислення супротивника і ясно побачити шлях до катастрофи,
– підсумовує Ігнатіус.
До слова, російський публіцист та опозиційний політик зі США Андрій Піонтковський зазначив, що візит Байдена до Києва напередодні "грандіозної" промови Путіна став справжнім "плювком в обличчя" для московської владної верхівки.