Але Путін не відмовиться від України і не піде на поступки. Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Сергій Постоловський, коментуючи телефонну розмову лідерів "нормандської четвірки".

Загалом алгоритм простий. Спочатку до Москви їде Держсекретар США Рекс Тіллерсон і, вочевидь, висуває певні умови Путіну по Сирії і Україні. Кремлю дають час для роздумів, після чого проходить телефонна розмова лідерів "нормандської четвірки". Факт цієї розмови свідчить, що Кремль прийняв певне рішення, – вважає експерт.

Далі, на переконання Постоловського, почнуться переговори, після чого вже канцлер Німеччини Ангела Меркель як представник ЄС відвідає Москву, щоб продовжувати процес перемовин.

Читайте також: Між двох вогнів: як візит Держсекретаря США до Росії вплине на Україну?

Але, як наголошує політолог, питання не в тому, на які умови піде Путін, а що натомість дадуть Росії? Адже не відомо, про що була домовленість під час візиту Тіллерсона в Москву. Можливо, на думку Сергія Постоловського, йшлося про деескалацію військового напруження на Донбасі і певні гарантії Росії щодо припинення обстрілів з боку проросійських терористичних угруповань.

"Путін може піти на такі кроки якраз через певні умови від Тіллерсона, які також пов’язані з Близьким Сходом, який для США набагато важливіший від України. Адже там накопичені великі нафтогазові ресурси. Але на поступки в плані України Путін не піде. Це зона його геополітичного впливу", – підкреслив експерт.

Нагадаємо, в ніч на 18 квітня Петро Порошенко провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом і президентом Росії Володимиром Путіним. Усі співрозмовники наголосили на важливості суворого дотримання режиму припинення вогню та закликали посилити зусилля задля звільнення та обміну затриманих за принципом "всіх на всіх".