Про це у коментарі Укрінформу розповів виконавчий директор Центру трансатлантичних відносин доктор Даніель Гемільтон.

"Частково причиною інтервенції Кремля в Сирії був його задум посилити власні позиції в українському питанні, а також, очевидно, змусити Захід обговорювати за столом переговорів більш широке коло питань з "більш важливим" гравцем",
— зазначив експерт.

За словами Гемільтона, у США та ЄС розуміють, що сирійський конфлікт і українське питання суттєво різняться, тому їх не можна розглядати в контексті спільного рішення, як цього хоче добитись Путін.

Підхід Заходу в питанні України зберігається: ми не визнаємо анексію Криму, ми виступаємо за повну імплементацію Мінських угод, передусім, щоб російські війська були виведені зі Сходу України, тож санкції залишатимуться поки це все не буде виконано. Отже, Захід дуже чітко усвідомлює, якою насправді є російська стратегія, і його підходи достатньо єдині в цьому питанні,
— наголосив він.

Однак, на думку експерта, остаточне розв'язання кризи в Україні не обмежується лише проблемою російської агресії — Києву необхідно також завершити реформи в країні та викорінити корупційні схеми.

До слова, вчора президент США Барак Обама провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, в якій йшлося зокрема і про війну на Донбасі. Ініціатором розмови виступив Кремль.