Мова сили та зброї найефективніше працює у випадку з Путіним, саме це має на нього суттєвий вплив. Таку думку висловив 24 Каналу керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, зазначивши, що Путін почув сигнал Заходу та яскравим прикладом цього стала ситуація в Харківській області.

Дивіться також Чи може Росія зірвати передачу F-16: відповідь Повітряних Сил

Путін не божевільний, але хоче, щоб так думали

Керівник Центру військово-правових досліджень озвучив, що попри кризу, негативні наслідки, агресивність і маніакальну одержимість Путіна знищити український народ і державність, він не божевільний в питаннях використання ядерної зброї та ескалації. Мусієнко наголосив, що Росія проявляє раціональність, коли її ставлять на місце. Яскравий приклад цьому – ситуація на Харківському напрямку.

"Захід продемонстрував червоні лінії, коли побачив ризики, що російська армія може вклинюватися вглиб української території на Харківщині. Очевидно ж, що в планах Росії було рухатися настільки далі, на скільки вони могли цього досягти й це б допустили ЗСУ. Їм не вдалося, а Захід послав чіткий сигнал, що Україна має право бити по території Білгородської та Курської областей, що вона і робить. Це змінює плани ворога", – розповів Мусієнко.

Заяви світових лідерів, які вплинули на Путіна

Керівник Центру військово-правових досліджень нагадав, що президент США Джо Байден напередодні поїздки до Нормандії в інтерв’ю ABC News сказав, що ATACMS не полетять по Кремлю. Мусієнко вважає, що він озвучив це з глибоким підтекстом.

"Він сказав "поки що", "зараз такого рішення немає", але я думаю, що це був сигнал Путіну, а якщо російські війська підуть далі та спробують розширити наступ на Харківщині чи Сумщині, наступним кроком може бути право для України в тому числі бити ATACMS. Що було б наступним кроком сказав уже президент Франції Емманюель Макрон виданню The Economist, що, в разі ризику обвалу фронту, думаю натякав він саме на Харківщину, Франція та інші держави можуть піти на те, аби ввести в Україну свої війська для виконання певних функцій", – озвучив Мусієнко.

Навколо Донеччини червоних ліній немає

Мусієнко з сумом зауважив, що червоні лінії спрацювали довкола ситуації на Харківщині, проте таких ліній Захід не окреслює стосовно того, що відбувається в Донецькій області.

По Донеччині таких червоних ліній у Заходу немає, там не сказали, що передадуть озброєння, яким Україна може вдарити по Ростовській області, на якій замикається вся логістика окупаційних військ, які в тій області ведуть наступальні дії,
– підсумував Мусієнко.

Заяви довкола ядерної зброї

  • Генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що НАТО обговорює приведення ядерної зброї в бойову готовність. Причина цьому – загроза з боку Китаю та Росії. Країни Заходу обговорюють можливість вилучення ракет зі сховищ і переведення їх в режим очікування. Столтенберг повідомив, що Китай інвестує гроші в озброєння, його ядерний арсенал до 2030 року може збільшитися до 1000 боєголовок.
  • В Росії на заяву НАТО вже відреагували. Прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков наголосив, що такі висловлювання мають бути заборонені. Він зауважив, що таким чином НАТО посилює напругу, але аналогічні заяви Путіна з приводу "ядерки" пояснив тим, що той робить заяви не з власної ініціативи, а на прохання ЗМІ.
  • Секретар РНБО України Олександр Литвиненко заявив британській пресі, що російський диктатор може використати тактичну ядерну зброю. Приводом для цього може стати поразка у війні проти України. Це один з можливих сценаріїв розвитку подій в такому випадку.