У неділю ввечері, 16 червня, вийшло інтерв'ю секретаря РНБО Олександра Литвиненка для британської газети. Під час розмови посадовець відповів на запитання стосовно ядерної зброї ворога.
Дивіться також Технологія розпізнавання облич могла потрапити в Росію: як це працює в Китаї та в чому небезпека
Коли Росія може застосувати ядерку
Власне, журналіст запитував секретаря Ради національної безпеки та оборони, чи існують обставини, за яких Путін може вдатися до застосування тактичної ядерної зброї.
Я не виключаю, що Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї. Ми не можемо нічого виключати, якщо Росія опиниться на межі катастрофічної поразки,
– відповів Литвиненко.
Секретар РНБО припустив, що поки Кремль має перевагу у війні, доти Путін не наважуватиметься на розгортання нуклеарного арсеналу.
Водночас поразка Росії, за словами посадовця, може спровокувати розвал російської лінії фронту. За цим слідуватиме дезертирство, протести в Москві та можливий ядерний удар.
Він хоче жити,
– сказав секретар про Путіна, додаючи, що застосування стратегічної ядерної зброї вочевидь спровокує третю світову війну.
Проте слід розуміти, що поразка Росії на фронті в Україні не призведе гарантовано до застосування Москвою ядерної зброї. Це лише "можливий сценарій". Кремль у разі поразки все одно намагатиметься за допомогою пропаганди подати програш як "перемогу".
Чим відрізняється тактична ядерна зброя від стратегічної
Зона ураження – це той параметр, який пояснює різницю між тактичною та стратегічною ядерною зброєю. Для тактичної ядерки зона ураження становитиме приблизно 15 кілометрів, а для стратегічної – набагато більше. Загалом тактична ядерна зброя – це невеликі ядерні боєголовки та системи доставлення, що призначені для використання на фронті чи для завдання обмежених ударів.- Наприкінці травня Росія розпочала з Білоруссю перший етап нестратегічних ядерних навчань. 11 червня міноборони Кремля оголосило про другий етап відповідних тренувань.
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус переконаний, що не варто ставитися серйозно до ядерних погроз із боку Путіна. З його слів зрозуміло, що для Москви відповідна риторика – це тактика.
- Ядерна безпека була одним із тих питань, яке обговорювали країни на Глобальному саміті миру. Відбувався він у Швейцарії 15 і 16 червня за участі близько 100 лідерів та делегатів.