В ефірі телемарафону представник ГУР МО Андрій Юсов розповів, на кого очікують неприємності від вагнерівців у Білорусі. І мовиться не про Польщу, країни Балтії та Україну, передає 24 Канал.

Читайте також Путін боїться війни на роки: у розвідці спростували російську ІПСО про затяжні бойові дії

Білорусь – логістичний хаб вагнерівців

Отже, журналісти спитали, кому варто очікувати на неприємності, пов'язані з присутністю вагнерівців у Білорусі. Андрій Юсов своєю відповіддю здивував.

Країнам Африки насамперед. Тому, що ті самі вагнерівці використовують Білорусь, зокрема, як логістичний хаб, щоб далі виконувати свої завдання на традиційному для них напрямку,
– наголосив Юсов.

Якщо говорити про Україну, то для нас за останній час ситуація не змінилася. Представник ГУР МО додав, що наша держава уважно слідкує за тим, що відбувається. Вона моніторить пересування вагнерівців.

"Стосовно постійних таких подразнень на кордоні з Європейським союзом і з НАТО. Так, це елемент гібридної війни, інформаційних провокацій. Наразі не більше", – констатував він.

Представник ГУР МО також назвав логічними та правильними реакції Польщі та країн Балтії. Вони, з урахуванням можливих ризиків, посилюються, щоб дати відсіч вагнерівцям, якщо це буде потрібно.

За словами Юсова, активності вагнерівців не випадкові. Одне з завдань – відволікати сили та засоби, щоб Україна отримувала менше допомоги. Паралельно з цим має наростати напруга на кордоні між Білоруссю та НАТО.

Що буде, якщо вагнерівці підуть на Польщу

  • Відповідь на це питання дав ексгенерал армії США Бен Годжес. За його словами, найманців розгромлять, якщо вони наважаться це зробити.
  • Він впевнений, що ПВК "Вагнера" нині відрізняється від тієї, яка була взимку 2022 року. Тоді найманці Пригожина були серед тих, хто очолив російський наступ на Україну.
  • Натомість зараз бійці втратили свою колишню потужність. Вони більше не мають доступу до обладнання, повітряної підтримки та боєприпасів.