Що передбачає законопроєкт

Парламент передбачив у Кримінальному кодексі відповідальність за найтяжчі злочини – агресію, геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності. За документ проголосували 248 народних депутатів.

Читайте також Рада попередньо схвалила законопроєкт про зниження акцизу на пиво для малих виробників

Цей законопроєкт дозволить прокуратурі та слідству давати належну кримінальну правову кваліфікацію злочинам, вчиненим на тимчасово окупованих територіях України та в умовах збройного конфлікту.

До речі, тепер можуть змінити кваліфікацію злочинів, які раніше розслідували за загальнокримінальними статтями. Вони передбачатимуть жорсткіші правові наслідки.

В Україні – збройний конфлікт, а правоохоронні та судові органи не можуть повною мірою оцінювати події у Криму та на Донбасі. Наприклад, незаконне та насильницьке переміщення осіб, примушування до служби в збройних силах країни-окупанта, віроломні вбивства, використання "живих щитів" тощо,
– мовиться у повідомленні.

В Офісі генпрокурора наголосили, що схвалення цього законопроєкту – це можливість вести діалог з міжнародною спільнотою однією правовою мовою. Крім того, документ є важливим кроком для зміни ситуації та прояву поваги до постраждалих від жорстоких дій Росії.

До теми Рада схвалила законопроєкт про дерадянізацію законодавства

До речі, участь у розробці законопроєкту брали представники Офісу генпрокурора і неурядових громадських організацій.