Із 226 необхідних для рішення голосів, його відставку підтримали лише 78 народних депутатів. Проти проголосували 40 народних обранців, утримались – 22, не голосували – 164.

Зазначимо, що голова Служби безпеки України Василь Грицак, всі його заступники та члени команди подали рапорти про звільнення ще 20 травня, перед інавгурацією президента Володимира Зеленського.

Читайте також: Рада не підтримала відставку глави МЗС Павла Клімкіна

Тоді Василь Грицак заявив, що "робимо це щиро, цілком усвідомлюючи право нового президента України ініціювати кадрові зміни у керівництві Служби".

Під час своєї урочистої промови глава держави підтвердив намір звільнити Грицака із займаної посади.

Вже 30 травня президент своє рішення підтвердив: Зеленський вніс до Верховної Ради подання на звільнення з посад двох міністрів і голови Служби безпеки України.

Зазначимо, що 6 червня Рада також не підтримала відставку глави МЗС Павла Клімкіна.

Що відомо про Василя Грицака?

Це – український військовий і керівник СБУ. На посаді глави спецслужби він перебуває від липня 2015 року. Він є членом РНБО і генералом армії України.

У 2017 році голова Служби безпеки України Василь Грицак публічно звернувся до керівника Федеральної служби безпеки Російської Федерації Олександра Бортникова й звинуватив російську агентуру в організації терактів на території України. За словами Грицака, ФСБ перейшла всі можливі межі, порушила навіть ті правила, які діють під час війни.

Одна з найрезонансніших спецоперацій СБУ за головування Грицака – інсценування смерті журналіста Аркадія Бабченка. Під час неї силовики затримали завербованого російськими спецслужбами громадянина України. Той мав організувати вчинення терактів і вбивств 30 осіб.