Проєкт постанови №5530 у Верховній Раді зареєструвала Нардепка від "СН" Ольга Василевської-Смаглюк. Вона також пояснила, в чому важливість визнання ХАМАСу терористичною організацією.

Читайте також ХАМАС відмовився припинити обстріли Ізраїлю

Нардепи хочуть, щоб Україна визнала ХАМАС терористичною організацією

Фактично Україна цим кроком приєднується до цивілізованого світу, до наших стратегічних партнерів – Євросоюзу, США, Канади, а також Британії й Японії, які давно визнали цей радикальний рух терористичною організацією,
– заявила Ольга Василевської-Смаглюк.

Також вона пояснила, що це буде кроком на зустріч Ізраїлю, який давно назрів. Зокрема й через те, що головною країною, яка не лише не визнає ХАМАС терористичною організацією, а й політично підтримує цей рух, є Росія.

"Кремль використовує терористів ХАМАСу для тиску на США, щоб вимагати поступок з інших питань. Зокрема, щодо визнання анексії Криму й щодо врегулювання воєнного конфлікту на Донбасі, а фактично – для легітимізації російської агресії проти України, на умовах Москви", – заявила нардепка.

Також Василевська-Смаглюк додала, що місце України з тими державами-партнерами, які шанують міжнародне право й дотримуються мирних намірів у глобальній політиці. Вона переконана, що це допоможе Україні як самостійному геополітичному гравцю зробити свій внесок у встановлення миру на Близькому Сході.

Росія фактично стала на бік ХАМАСу в конфлікті з Ізраїлем

Влада Росії 12 травня поспілкувалась з представниками терористичного угруповання ХАМАС. Тобто фактично країна підтримала палестинських бойовиків у війні з Ізраїлем. Кремль спілкувався з так званим заступником голови політбюро ХАМАСу Мусою Абу-Марзуком. Згодом заступник російського МЗС Сергій Вершинін заявив, що у відомстві вважають незаконними "спроби Ізраїлю змінити географічний, демографічний та історичний статус Єрусалиму".

Що відомо про ХАМАС

  • Це палестинський ісламський рух і політична партія. З 2007 року, після перемоги на виборах 2006 року, утримує владу у смузі Гази. Засновниками руху стали радикально налаштовані представники гілки "Братів-мусульман", однієї з найбільших ісламських організацій.
  • В Австралії та Великій Британії терористичним визнають тільки військове крило ХАМАС.
  • У грудні 2014 Європейський суд юстиції ухвалив рішення про виключення руху ХАМАС зі списку терористичних організацій.
  • ХАМАС визнаний терористичною організацією Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений в Йорданії та Єгипті.