Глава держави пояснив, що Росія все ще накопичує війська біля України. Відбуваються невеликі ротації, але відведенням сил Зеленський поки їх би не називав, пише 24 канал.

До теми Ми не відступимось, – Зеленський звернувся до українців у День єдності

Зарано робити висновки про відведення військ

"Ми не можемо це констатувати. Що це – ротації, відведення і знову повернення назад? Ми це бачили й у пік збільшення військових на кордонах й у 2021 році. Тому я б не робив попередніх висновків", – пояснив президент. Й додав, що раніше про це ж просив ЗМІ – не робити гучних попередніх висновків щодо потужної ескалації 16 лютого.

Радіти рано. Сьогодні ми бачимо все це скупчення. Констатувати відведення будемо, коли це станеться, і буде якийсь невеликий період у зменшенні сил та техніки біля кордонів,
– наголосив Зеленський.

Президент наголосив, що дипломатія працює

Політик зауважив, що Україна зі свого боку робить низку важливих кроків з точки зору політики й дипломатії. Наша держава відчуває потужну підтримку світової спільноти. Більшість міжнародних партнерів, за словами Зеленського, роблять це від щирого серця. Втім, є й такі, у кого на це інші причини.

"Ми раді бачити усіх. З усіма зустрічаємося в Україні. Ми той самий магніт для дипломатії, про який сьогодні вже згадували. Вважаю, що цей механізм працює. Це впливає. Це потужний сигнал щодо ймовірних ризиків щодо ескалації. Вважаю, що дипломатія працює", – зазначив Зеленський.

Що заявила Росія та як реагують у світі

Що каже Зеленський про нібито відведення військ Росії: дивіться відео