Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, зауваживши, що залишки збитої ракети розбирають на запчастини. Так можна встановити їх походження. До слова, першими про застосування цієї ракети повідомили у Defense Express.

До теми Морський "Кинджал" чи "вундервафля": що відомо про російську ракету "Циркон"

"Була впізнана як нова ракета "Циркон". Йшла по кораблях, а потрапила в район Києва. Потрапила під наш вогонь. Намагалися, принаймні, запустити цю ракету "на подивитися". Гіперзвук на великих висотах – це взагалі не показник", – наголосив Світан.

Льотчик-інструктор зазначив, що згідно з законами фізики у щільних шарах атмосфери ракета зі швидкістю понад 5 махів не може рухатися. Адже певна щільність матеріалів та щільність повітря не дозволить цій зброї протискати атмосферу з цією швидкістю. Полковник ЗСУ в запасі додав, що це просто нереально.

Найімовірніше, це одна з певних ракет старих радянських розробок. Добре пофарбована до рівня "Циркона". Чергова "вундервафля" російська, якою росіяни намагаються показати свою "могутність",
– сказав військовий експерт.

Також у росіян є добре пофарбована ракета С-300, яка стала С-400. А ще – добре пофарбований "Іскандер" наземного базування, який став "Кинджалом" повітряного базування. Окупанти мають, ймовірно, кілька десятків "Цирконів".

Нині поле бою використовують як полігон для випробувань. Тому загарбники намагаються довести до певного рівня показники свого озброєння.

"Аби створити певну кількість, вони повинні її хоча б 10 років випускати, складати, а цього часу у росіян немає. Це такі майже "заводські випробування" у польових умовах", – припустив Роман Світан.

Російський удар "Цирконом" по Києву

  • У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз підтвердили, що росіяни справді застосували ракету "Циркон". Це новітня гіперзвукова розробка, яка вражає кораблі. Про застосування цієї зброї свідчить, зокрема, маркування на частинах та уламках. Є специфічні елементи, які характерні саме для цього виду російських ракет.
  • Як зазначили у британській розвідці, у Чорному морі немає кораблів, які могли б нести "Циркони". Тому так постає питання про метод запуску ракети. Припускають, що для цього росіяни могли адаптувати наземну систему берегової оборони К-300. Це може бути проблемою для української ППО.
  • Як повідомили у NYT, Росія не коментувала застосування "Циркону". Однак журналісти пишуть, що американські чиновники нібито не можуть підтвердити використання цієї російської ракети.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат наголосив, що для захисту від таких ракет необхідні засоби. Про це знають союзники України на Заході. Він додав, що країна-агресорка використовуватиме усі методи, аби вдарити по Україні ракетами, які летять за балістичною траєкторією.