У понеділок, 30 жовтня, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат висловився в ефірі національного телемарафону стосовно того, яка ситуація у Росії станом на нині з повітряною зброєю. Про це інформує 24 Канал.

Дивіться також Воювати не можна зупинятися․ Як змінилися військові спроможності Росії з 24 лютого 2022 року

Росія і виробництво зброї

За словами спікера, лише статистика може допомогти зрозуміти, чи наростила Росія виробництво дронів та ракет, чи – ні. Окрім того, потрібно зважати, що загарбники атакують міста нашої держави не лише своєю зброєю, а й іранською.

Ми бачили серйозну кількість дронів у вересні. Але ми не скажемо, що це Росія виготовляла в таких масштабах. Усе ж таки це "іранські друзі" допомагали їм наростити кількість цих безпілотників (типу "Шахед" – 24 Канал),
– констатував Ігнат.

Водночас речник заявив, що, імовірно, – Росія справді може "щось там накопичувати". Однак важливо розуміти: потенціал, який був в окупантів до повномасштабного вторгнення, нарощувався довгими роками та невеликою кількістю підприємств.

"Зараз вони хочуть розширити (виробництво дронів та ракет – 24 Канал), але без унікальних комплектуючих від світу їм навряд це вдасться", – наголосив Юрій Ігнат.

Дивіться також "Газонокосарки" замість "мопедів": що відомо про нові російські ударні дрони

Попри це, ворожа пропаганда, за словами представника Повітряних сил, далі буде розповідати, що нібито Кремль має нескінченний запас повітряної зброї, а російські ракети "найпотужніші" та нібито не мають аналогів.

Потрібно це загарбникам для того, аби спробувати закріпити в України та інших держав світу думку, що "Росія могутня держава, з якою у будь-якому разі доведеться домовлятися". Вочевидь, це не так: Москві навряд вдасться досягти бажаного.

Дивіться також Гібрид "Шахеда" і "Ланцета": чим небезпечний для України новий російський дрон "Італмас"

Ракетні заводи ворога

  • Цими днями українські партизани з руху "Атеш" оприлюднили координати підприємства в Челябінську, що виробляє ракети. За їхніми словами, там зараз будують нові цехи, набирають персонал для того, аби армія окупантів мала більше зброї.
  • Окрім того, журналісти-розслідувачі зі "Схем" розповіли про Казанський авіаційний завод, Уральський завод цивільної авіації, Дубнянський машинобудівний завод та "Кронштадт". Це підприємства, що виготовляють зброю для загарбників на фронті.