Помилування Савченко
Коли стало зрозуміло, що українська льотчиця дійсно прямує додому, російськими виданнями почали поширюватися новини про те, що Надія Савченко дійсно була помилувана. Рішенням російського президента. Як наголошувалося у заголовках – із міркувань гуманізму.
І, зрозуміло, всі процитували російського президента: "Хочу висловити надію, що подібні рішення, продиктовані передусім міркуваннями гуманізму, приведуть до зменшення протистояння у зоні конфлікту і допоможуть уникнути жахливих і непотрібних втрат".
Канал RT також повідомив, що українська льотчиця була помилувана на прохання "родичів журналістів ВГТРК Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, за вбивство яких вона раніше була засуджена".
Разом з тим, канал Life News опублікував заяву Віктора Медведчука, який подякував "вдовам убитих в Донбасі російських журналістів за їх "мужній крок" та висловив надію на те, що ця подія сприятиме відновленню відносин між Україною і Росією.
Обмін на ГРУшників
Інформації про помилування української льотчиці російські ЗМІ приділили значно більше уваги, ніж новині про те, що до РФ повернулися російські громадяни. Всі коротко відзначили, що вони приземлилися у Москві.
На відміну від родичів загиблих російських журналістів, родичі російських військових зустрічі із самим Путіним не удостоїлися. Чому саме — невідомо. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков обмежився стислим "не знаю, поки в графіку таких зустрічей немає", яке було ретрансльовано в ефірі каналу "Звєзда".
Більш емоційними та говіркими були депутати російської Держдуми. Щоправда, здається, їх українська льотчиця теж цікавила більше за власних громадян.
Так, перший віце-спікер Держдуми, перший заступник голови ЦК КПРФ Іван Мельников заявив, що Київ добровільно привіз до себе "політичну бомбу".
Від цього обміну змішані почуття. Радує, що вирвали з русофобського лігва наших громадян. Але шкода, що відпускаємо бандерівського бойовика, не давши відчути справедливості по повній програмі. Втім, сьогодні київський режим добровільно везе до себе політичну бомбу. Нехай тепер спробують приборкати мученицький ореол цієї актриси, який самі ж їй створили,
— сказав Мельников, якого цитує РІА Новости.
Разом з тим депутат, заступник голови Держдуми Сергій Железняк у коментарі виданню "Царьград" також зазначив, що вже починає переживати за українських політиків.
Вина Савченко була доведена російським судом. А наших хлопців схопили і вичавлювали з них докази злочинів, яких не було. Вони були поміщені в катівні СБУ. Їх катували! Савченко сама оголошувала голодування, а наших катували. Додам, двох хлопців вдалося врятувати від смерті материнської волею наших журналістів, які віддали життя на землі Донбасу. Низький уклін, перш за все, їм. Хочу сказати, що зараз найбільшу загрозу Савченко представляє для політичної влади України. Вони намагалися їй грати як лялькою. А тепер Савченко повертається туди і подивимося як будуть відбуватися все у Верховній Раді. І ті, хто намагався наживати собі політичний капітал на Савченко, зараз почнуть втрачати його,
— сказав він.
Тим часом спікер Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко наголосила, що передача Савченко Україні, а Єрофєєва і Александрова — Росії, не є обміном. "Сталося це на підставі ратифікованої Україною і Росією Європейської хартії про передачу засуджених осіб", — сказала вона.
Власне, на цьому увага до власних громадян у російських медіа завершилась. При цьому в реальності, якщо вірити журналістам, до них уваги було ще менше.
Российских ГРУшников почти никто не встречает pic.twitter.com/Pneb1bH6I0
— Белорусский партизан (@belpartisan) May 25, 2016
Канал "Звезда", наприклад, просто обмежився сухим повідомленням про те, що в аеропорту їх зустріли дружини.
А от журналіст Павло Канигін на своїй сторінці у Facebook написав, що зустріч військових дозволили зафіксувати лише журналістам трьох федеральних каналів. І все це дещо контрастувало із тим натовпом медійників, які прибули до київського аеропорту "Бориспіль".
Не знаю, что там в Борисполе. А у нас в спецтерминал Внуково на встречу вернувшихся Ерофеева и Александрова пустили толь...
Опубліковано Павлом Каныгиним 25 травня 2016 р.
Частково таку реакцію на своїй сторінці пояснив російський депутат Ілля Яшин, який написав, що "для Путіна герої в цій війні ті, хто не попався і виконував бойові завдання, не даючи доказів участі нашої армії у протистоянні".
Надежду Савченко встречают в Киеве, как героя. Толпы журналистов, депутаты, президентский кортеж и глава государства с ц...
Опубліковано Ilya Yashin 25 травня 2016 р.