Про це заявив речник уряду Македонії Дімітріс Цанакопулос, повідомляє Ekathimerini.

Читайте також: "Не дозволимо недоумку змінити назву держави": у Македонії відбувся референдум на фоні протестів

Так, влада Греції називає результат референдуму "позитивним наслідком ратифікації і імплементації підписаної у Преспі угоди". Однак скептичне сприйняття більшістю македонців цієї угоди непокоїть грецький уряд.

Як результат, відповідальність зараз лежить на парламенту Македонії і ми сподіваємося, що ініціатива прем'єра Заєва щодо конституційної реформи принесе плоди,
– сказав Цанакопулос.

Він також зазначає, що для Греції важливо, аби конституційні зміни у Македонії були проведені. Дедлайни, за словами речника грецького уряду, мають не таке велике значення. Відтак Греція і надалі буде просувати ідею імплементації угоди.

Нагадаємо, згідно з попередніми результатами референдуму у Македонії щодо зміни назви країни, абсолютна більшість громадян підтримала перейменування. Так, 98,58% протоколів, 604 669, або 91,48% громадян, що проголосували, підтримали зміну назви країни на "Північна Македонія", 37 283, або 5,64% виступили проти.

Навіщо потрібне перейменування Македонії?
Суперечка щодо назви "Македонія" між Грецією та Республікою Македонія триває вже понад 20 років. У Греції назву Македонія має історична область на півночі країни. 17 червня офіційні Скоп’є та Афіни підписали історичну угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. Підписання угоди мало б покласти край 27-річній суперечці між двома країнами, проте після цього в країнах спалахнули масові протести. Саме затягування з перейменуванням.