Звинувачення Великої Британії
Очільник британського МЗС зауважив, що збирати інформацію про хакерські атаки допомагали США та Канада. Про це Домінік Рааб сказав в інтерв'ю ВВС.
Важливо Росія посилила у Криму протиповітряну оборону після раптової перевірки боєготовності військ
Як пояснив Рааб, є декілька доказів, що доводять втручання Росії.
Ясно, що у момент, коли ми налагоджували з іншими країнами співробітництво для боротьби проти цього вірусу, Росія прагнула саботувати цей процес. Дуже ясно видно, що це зробила Росія,
– наголосив Рааб.
На запитання ведучого, чому Лондон, коли звинувачує РФ в подібних речах, не публікує докази, Рааб запевнив, що у всіх подібних випадках фахівці спочатку уважно збирають інформацію і тому звинувачення небезпідставні.
Позиція Росії
Посол Росії у Великій Британії Андрій Келін відкинув звинувачення у тому, що російські спецслужби намагалися вкрасти результати досліджень нової вакцини проти коронавірусу.
Я абсолютно не вірю в цю історію, у ній немає ніякого сенсу,
– зазначив Келін в інтерв'ю ВВС-Росія.
На його думку, "в цьому світі неможливо визначити, що за будь-якої було хакерською атакою стоїть певна країна".
Актуально У США військовий піде під трибунал через злив інформації росіянину
Що відомо про хакерські атаки
- Днями одразу 3 розвідслужби – США, Великої Британії та Канади – заявили, що хакерські атаки поклали на угрупування Cozy Bear, відому також як APT29 і Dukes.
- Це угруповування збирало дані про розробку вакцини проти COVID-19.
- Британський Національний центр кібербезпеки (NCSC) заявив, що на 95% впевнений, що Cozy Bear є частиною російської розвідки.