Депутат Європарламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс прокоментував, що ставиться до цього розʼяснення дуже критично.

Важливо Угорщина сьогодні стає "голосом" скептичних сил на Заході щодо санкцій проти росії, – Тужанський

Він зазначив, що на думку деяких правознавців Єврокомісія перевищила свою компетенцію. Адже це розʼяснення йде всупереч регламенту, який є основним документом.

"Ми намагаємося зробити все, щоб Єврокомісія ще раз пояснила свої аргументи чи правові передумови, чому таке рішення зроблено", – зазначив Ауштрявічюс.

Чого боїться Брюссель збоку росії

На думку депутат Європарламенту, Брюссель "здався" цьому інформаційному тероризму, крику зі сторони москви.

Здався Брюсель та деякі столиці. В тому числі Берлін, тому що висловлювання Шольца були напряму повʼязані з тим, що "треба знаходити рішення, компроміс". Раз так заговорив Берлін, в Брюселі почали прислуховуватися, що ж потрібно зробити,
– пояснив Пятрас Ауштрявічюс.

"В тому розʼясненні говориться про те, що санкційні товари неповинні надходити на спільний ринок Євросоюзу. Водночас вони пропонують залізничні колії. Хіба залізничні колії вже не входять в склад митного союзу?", – зазначив Ауштрявічюс.

Він додав, що ЄС говорить про продовження допомоги Україні, проте одночасно послаблює санкції.

"Я не можу пояснити, як це так: ми продовжуємо санкційну політику і пропускаємо санкційні товари по залізничних дорогах?", – додав депутат Європарламенту від Литви.

Дивіться відео про рішення Єврокомісії щодо санкцій:

Останні новини щодо санкцій проти росії

  • Попри санкції, застосовані проти росії, від 24 лютого країни Євросоюзу витратили значно більше коштів на фінансування росії, ніж на допомогу Україні.
  • У Європейській комісії представили 7 пакет санкцій проти росії за військову агресію в Україні. Під загрозою санкцій опинилося російське золото.
  • Нові обмеження проти росії вирішила запровадити Канада. Цікаво, що нещодавно саме ця країна пішла на певні санкційні поступки.