Про це сайту "24" розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Як говорить політолог, по-перше, республіканський істеблішмент і державний апарат США – Держдеп, міністерство оборони, спецслужби – вибудовують рамки політики президента. Вони "заганяють" Трампа в певну резервацію, як, зокрема, до закону щодо посилення антиросійських санкцій, згідно з яким глава Білого дому не може їх скасувати без згоди Конгресу. Це робиться для того, щоб Трамп не вийшов за червоні лінії, тому що він недосвідчений президент, і його може "занести не в ту сторону".

Другий важливий момент, за словами Володимира Фесенка, пов'язаний з республіканським стилем у зовнішній політиці – ставка на силу.

Американські політики зараз озвучують одну й ту саму тезу: Росія Путіна краще розуміє мову сили, ніж дипломатії. Тому різко змінилася риторика щодо летальної зброї. Обама і Меркель уникали цієї теми, вважаючи, що це дражнитиме Путіна, і буде загострення на Донбасі. Путін це бачив і свідомо провокував, лякав США і Європу,
– розповідає Володимир Фесенко.

Тепер, наголошує експерт, риторика Вашингтона змінилася. Республіканці стали лякати Путіна і фактично використовують російську риторику тільки навпаки.

"У США стали говорити: якщо буде загострення на Донбасі, Україна отримає летальну зброю. Схоже, що ця тактика дієва. Саме тому Путін став міняти свою тактику і проявляти гнучкість: з питання миротворців і щодо обміну полонених. Йому треба показувати, що процес не зайшов у глухий кут, переговори повинні тривати, і можуть бути результати", – підкреслив Фесенко.

Нагадаємо, Путін провів перемовини телефоном з ватажками терористичних "ДНР" і "ЛНР" Плотницьким і Захарченком. Сторони обговорили ініціативу Віктора Медведчука щодо обміну полоненими з офіційним Києвом.