Громадські організації "Родина Героїв Небесної сотні" та "Адвокатська дорадча група" скерували до ГПУ і комісії з затвердження на адміністративні посади окреме звернення. Про це розповіла у фейсбуці адвокатка родин Небесної Сотні Євгенія Закревська.

Читайте також: Зеленський про ексберкутівців: Якби мав їх ще 100, віддав би за одного розвідника

Чому "Родини Героїв Небесної Сотні" звернулися до ГПУ

На 2 січня заплановані співбесіди щодо затвердження на адміністративні посади прокурорів. Причому мовиться і про прокурорів, яких виключили зі справи про злочини проти Майдану, і про представників нової групи прокурорів.

У цій ситуації, кажуть представники Небесної Сотні, "ми маємо обґрунтовані побоювання, що повністю законна позиція прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова у даній справі й відмова виконувати незаконні позапроцесуальні вказівки Генерального прокурора стане підставою для переслідувань цих прокурорів".

Адже керівництво ГПУ водночас є й членами комісії, що буде затверджувати на посаді, а отже – може не затвердити прокурорів, яких усунули від справи Майдану, на адміністративній посаді, або й "позбавити премій чи притягнути до дисциплінарної відповідальності".

Вимоги "Родини Героїв Небесної Сотні"

  • Затвердити на адміністративних посадах виключених зі справи Майдану прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова.
  • Не затверджувати прокурора з нової групи Сергія Куцого на посаду начальника відділу в Департаменті процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини проти майдану 2013 – 2014 років.
  • Повернути повний склад передньої групи прокурорів у кримінальному провадженні щодо ексберкутівців, а Олександра Шевеленка, Сергія Куцого та Дениса Суботіна усунути від цієї справи.
  • Звільнити керівника Департаменту ГПУ, який займається злочинами проти Майдану, Віктора Мисяка та оголосити відкритий конкурс на цю посаду.

Чому родичі Небесної Сотні проти нових прокурорів у справах Майдану? 28 грудня 2019 року суд відпустив з-під арешту під особисте зобов'язання усіх п'ятьох колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут", ймовірно, причетних до вбивств на Майдані у 2014.

Перед цим ГПУ замінила групу прокурорів, що займалася справою усі попередні роки й була проти зміни підозрюваним ексберкутівцям запобіжного заходу.

29 грудня відпущеник ексберкутівців обміняли на українців, що були в полоні проросійських бойовиків на окупованих територіях.

До теми: Політичне рішення всупереч закону, – Transparency International про звільнення ексберкутівців