Про це 24 Каналу розповів керівник воєнного департаменту фонду "Повернись живим" Андрій Римарук. Він поділився своїми спогадами про перший день повномасштабної війни.

Читайте також Вторгнення насправді розпочалось о 3:40 ночі, – у ДПСУ розповіли, звідки саме

Емоції не на кожен день

Андрій Римарук розповів, як він вранці 24 лютого 2022 року йшов столицею з двома пакетами, в яких була кругленька сума.

Це був напевно єдиний день в моєму житті, коли я йшов центром столиці, озирався вже в напівозброєну столицю України й тримав в руках 2 чорних пакети, в яких був один мільйон доларів. Такі емоції не бувають кожного дня,
– сказав Римарук.

Керівник воєнного департаменту фонду "Повернись живим" пригадав неймовірну кількість викликів, які були у 2022 році. У фонді порівняли суми зібраних коштів у 2021 та у 2022 році.

Як змінилась робота фонду "Повернись живим" за рік повномасштабної війни: дивіться відео

За словами Римарука, у 2021 році фонд зібрав 22 – 24 мільйони гривень, а у 2022 році ця сума склала понад 6 мільярдів гривень. Він також розповів про "незвичні" закупівлі, які почав здійснювати фонд у 2022 році.

"Ніхто не очікував, що ми станемо напевно єдиним благодійним фондом у світі, який буде собі дозволяти купувати високоточні керовані ракети до байрактарів і сам комплекс TB2 разом з літаками й ракетами", – сказав Андрій Римарук.

Що змінилось за рік

Але закупівлі фонду не обмежувались Байрактарами. Окрім них, благодійники купували летальну зброю у вигляді мінометів, кулеметів та безліч іншого озброєння та техніки.

Ніхто не очікував, що ми будемо купувати летальну зброю – міномети, кулемети та багато чого іншого. Але все це є й ми розуміємо, чого не вистачає армії,
– зазначив Римарук.

Керівник воєнного департаменту фонду "Повернись живим" додав, що благодійний фонд постійно перебуває на зв'язку з представниками ЗСУ та намагається аналізувати слабкі місця, щоб на випередження перекривати нішу для посилення армії.

Розповідаючи про різницю в роботі фонду зараз та торік, Римарук зазначив, що сама сутність роботи не змінилась, але значно збільшились масштаби. Тепер у фонді замість 26 людей працює майже 100, а колектив став більш компетентним та системним.

Роковини повномасштабного вторгнення: що відомо

  • 24 лютого 2023 – рівно рік, як Росія здійснила крок до самоліквідації вирішивши знищити Україну.
  • У роковини найганебнішого вчинку Росії, до Києва приїхав прем'єр-міністр Польща Матеуш Моравецький. Він анонсував передачу Україні ще 60 пострадянських танків PT-91 Twardy.
  • У цей день Україну підтримує більшість цивілізованих країн. Посадовці ключових партнерів України висловлюють підтримку та переконання в перемозі.
  • Китай оголосив свої 12 пунктів "мирного плану" щодо війни в Україні. Реакція українців та НАТО неоднозначна.